Aktualności Dodano: 09 czerwca 2023

Wakacje od komputera?

Data rozpoczęcia: 2023-06-09
Data zakonczenia:

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie z sekcji grafiki komputerowej skończyli semestr. W środę, 7 czerwca, w Pracowni Digitalizacji Leszczyńskiej Galerii Książki (pl. Jana Metziga 25) odbyły się ostatnie zajęcia. 

Zajęcia w LGK odbywały się od września ubiegłego roku. Uczestniczyło w nich 15 studentów, a w rolę wykładowcy wcielał się  bibliotekarz Andrzej Przewoźny. Spotykali się raz w tygodniu. 

- To nie nowicjusze. Przed pandemią byli już w sekcji grafiki komputerowej i bardzo chcieli wrócić do nauki. Znając możliwości starszych osób, wiedziałem, że zapowiada się ciekawa przygoda, ale i tak udaje im się mnie ciągle pozytywnie zaskakiwać - chwali od miesięcy słuchaczy UTW Przewoźny.  

Seniorzy przychodzili na zajęcia z własnymi laptopami i wszelkie działania prowadzili tylko i wyłącznie na bezpłatnych programach. A działali sporo: składali gazety, montowali filmy, projektowali kartki, kalendarze i plakaty. Na ostatnich (szesnastych w tym roku akademickim) zajęciach uczyli się wysyłać duże katalogi zdjęć. Z sukcesem. 

Alicja Muenzberg-Czubała