Aktualności Dodano: 19 grudnia 2016

Współpraca MBP z ETNOCAFE

Data rozpoczęcia: 2016-12-19
Data zakonczenia:

Podczas koncertu świątecznego Tria Stroikowego Zamku w Rokosowie Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie rozpoczęła współpracę z etnocafe.pl.

Etnocafe.pl to dystrybutor najwyższej jakości kawy oraz sieć kawiarni. O swojej działalności piszą tak:

W 1976 roku rodzina Hamda rozpoczęła w Etiopii uprawę rośliny kawowca.
Wiele lat później przedstawiciel kolejnego pokolenia przyjechał do Europy. Już jako doktorant i pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pewnego jesiennego wieczoru, zaprosił nas na kawę, bo "właśnie wrócił", bo "dopiero co przywiózł", bo "jakoś u Was zimno". Brzmiało dobrze, czysta Arabika z Wyżyny Abisyńskiej. Miłość od pierwszego kubka kawy.
Przyjaźń i długie rozmowy przy filiżankach naparu wydały plon - pierwsza polsko-etiopska spółka importująca kawę do Polski. Tak powstała marka Etno Cafe.
Pochłonięci pasją kawy, szukamy dalej, stąd Etno Cafe to obecnie nie tylko kawa z Etiopii, ale także z Brazylii i Nikaragui, a właściwie kawa od Bruna Souza, bo naszych plantatorów znamy osobiście.

Etnocafe.pl na znaczące wydarzenie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie przygotowuje serwis z najlepszą kawą, a także doskonałe ciasta. Podczas koncertu świątecznego w Miejskiej Bibliotece Publicznej zgromadzeni goście zachwycali się doskonałym smakiem kawy przygotowanej przez etnocafe.pl. Dziękujemy firmie Etnocafe.pl za życzliwości i wsparcie bibliotecznych inicjatyw. Podczas kolejnych spotkań każdy z gości będzie mógł zapoznać się z doskonałymi produktami etnocafe.pl. Stoisko firmy będzie można spotkać na większości imprez organizowanych przez MBP Leszno.