Aktualności Dodano: 22 stycznia 2024

FERIE W BIBLIOTECE

Data rozpoczęcia: 2024-02-12 11:00
Data zakonczenia: 2024-02-25 13:00

Zajęcia dla dzieci w wieku 7 - 12 lat organizowane będą codziennie przez okres ferii, 12 – 25.02.2024, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie (pl. J. Metziga 25). Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Na zajęcia nie obowiązują zapisy.

PROGRAM:

1. Poniedziałkowe poczytajki

Zimowe opowieści teatrzyku kamishibai. Jak powstaje opowieść? - zabawy inspirowane

przygodami bohaterów literackich.

12 i 19.02.2024, godz. 11.00 – 13.00

Czy jesteś gotowy na magiczną podróż do świata opowieści w Lesznie? Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka na niezapomniane "Poniedziałkowe Poczytajki"! W dniach 12 i 19 lutego, w godzinach od 11:00 do 13:00, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, w którym odkryjemy razem tajniki teatrzyku Kamishibai – starożytnej japońskiej sztuki opowiadania historii za pomocą obrazków.

Zanurz się w zimowych opowieściach, które ożyją przed Twoimi oczami dzięki fascynującym narracjom i kolorowym ilustracjom. Wspólnie będziemy słuchać historii inspirowanych przygodami bohaterów literackich, odkrywając, jak powstaje opowieść w tej niezwykłej formie sztuki.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji! Wstęp jest wolny – zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7 do 12 lat do dołączenia do nas w świecie, gdzie każda opowieść przenosi nas w inną rzeczywistość. Zabierz przyjaciół i przeżyjcie razem niezapomniane chwile w krainie wyobraźni, tuż w sercu Leszna!


2. Warsztatowe wtorki

Interdyscyplinarne warsztaty dla dzieci.

13 i 20.02.2024, godz. 11.00 – 13.00

Przygotuj się na wyjątkowe wtorki pełne ruchu, zabawy i nauki w Lesznie! Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka serdecznie zaprasza na "Warsztatowe Wtorki", które odbędą się 13 i 20 lutego w godzinach od 11:00 do 13:00. Te interdyscyplinarne warsztaty, prowadzone przez Fundację Centrum Aktywności Twórczej, to idealna okazja dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, by rozwijać umiejętności językowe w języku angielskim, jednocześnie bawiąc się i integrując.

Podczas tych dwóch dni, uczestnicy będą mieć okazję do uczestniczenia w różnorodnych zabawach integracyjnych i ruchowych, które nie tylko dostarczą mnóstwo radości, ale także będą stanowić świetne wsparcie w nauce języka angielskiego. Zabawy i ćwiczenia zostaną zaprojektowane tak, aby wspierać rozwój komunikacji, kreatywności oraz pracy zespołowej.

Warsztaty te są doskonałym sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu, poznawanie nowych przyjaciół i rozwijanie nowych umiejętności. Nie przegap tej fantastycznej okazji do nauki poprzez zabawę!

Wstęp jest wolny, a wspaniałe chwile i nowe doświadczenia gwarantowane. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci do naszej biblioteki w Lesznie – miejsca, gdzie edukacja spotyka się z zabawą!


3. Filmowe środy

Bajkowe ferie - pokazy filmów animowanych.

14 i 21.02.2024, godz. 11.00 – 13.00

Zapraszamy wszystkie dzieci do spędzenia bajkowych ferii w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie! W ramach "Filmowych Śród", w dniach 14 i 21 lutego, od godziny 11:00 do 13:00, przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe pokazy filmów animowanych.

Na naszej Sali Audiowizualnej będziemy prezentować fascynujące pełnometrażowe filmy animowane, które przeniosą Was w świat magii, przygód i niezapomnianych bohaterów. To doskonała okazja, by oderwać się od codzienności i zanurzyć w barwne, animowane światy, pełne niesamowitych postaci i emocjonujących historii.

Nasze filmowe środy to idealny sposób na spędzenie ferii zimowych – zarówno dla miłośników animacji, jak i tych, którzy dopiero chcą odkryć ich urok. Zapewniamy nie tylko świetną zabawę, ale i komfortowe warunki oglądania.

Wstęp jest wolny, więc nie przegapcie tej niezwykłej okazji! Przyjdźcie do naszej biblioteki w Lesznie i cieszcie się zimowymi feriami pełnymi filmowych wrażeń!


4. Literackie czwartki

Wędrówki wyobraźni z teatrzykiem kamishibai. Zabawy z książką – zajęcia literackie,

kalambury i kreatywne zabawy słowem, ilustracją, muzyką, czyli czytam, maluję i muzykuję.

Dzieci obejrzą przedstawienie teatru kamishibai, a następnie nauczą się tworzyć swoje

przedstawienia.

15 i 22.02.2024, godz. 11.00 – 13.00

Zapraszamy wszystkie młode umysły do wzięcia udziału w niezwykłych "Literackich Czwartkach" w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie! W dniach 15 i 22 lutego, od 11:00 do 13:00, przeniesiemy się w świat wyobraźni, literatury i sztuki dzięki magicznemu teatrzykowi Kamishibai.

Podczas tych literackich spotkań, dzieci będą miały szansę nie tylko obejrzeć przedstawienie opowiadane z użyciem kolorowych obrazków, ale również nauczą się tworzyć własne, fascynujące prezentacje. Zajęcia będą pełne zabaw z książką, kreatywnych ćwiczeń ze słowem, ilustracją i muzyką. W programie znajdą się również kalambury oraz inne interaktywne formy zabawy, które połączą czytanie, malowanie i muzykowanie.

Te wyjątkowe czwartki to idealna okazja do rozwijania kreatywności, wyobraźni oraz umiejętności artystycznych. Dzieci będą mogły eksplorować różnorodne formy wyrazu, czerpiąc inspirację zarówno z literatury, jak i teatru.

Nie przegapcie tej niezwykłej przygody w świecie książek i sztuki! Wstęp jest wolny, a wrażenia niezapomniane. Zapraszamy do naszej biblioteki w Lesznie, gdzie każde dziecko może stać się częścią wielkiej literackiej przygody!


5. Zagadkowe piątki

Odlotowe planszówki – gry planszowe, kalambury, zgadywanki, rebusy i krzyżówki.

16 i 23.02.2024, godz. 11.00 – 13.00

Czy jesteś gotowy na dzień pełen zagadek i zabawy? Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie zaprasza na "Zagadkowe Piątki", które odbędą się 16 i 23 lutego, w godzinach od 11:00 do 13:00. Przygotuj się na niesamowite przygody z odlotowymi grami planszowymi, kalamburami, zgadywankami, rebusami i krzyżówkami!

Te dni będą pełne intelektualnych wyzwań i świetnej zabawy. Gry planszowe nie tylko dostarczą mnóstwa radości, ale także rozwiną umiejętności strategicznego myślenia, współpracy i zdrowej rywalizacji. Kalambury, zgadywanki, rebusy i krzyżówki to doskonały sposób na pobudzenie wyobraźni i zmysłu dedukcyjnego, a także świetna okazja do nauki poprzez zabawę.

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7 do 12 lat do wspólnego spędzania czasu, rozwiązywania zagadek i czerpania radości z gier. Przyjdźcie i przekonajcie się, jak wiele emocji i zabawy mogą dostarczyć planszówki!

Wstęp jest wolny, a dobra zabawa gwarantowana. Dołącz do nas w Lesznie i stań się częścią naszej wspólnoty miłośników gier i zagadek!

6. Artystyczne soboty

Dizajn, czyli niekonwencjonalne techniki plastyczne i tworzenie ciekawych prac, które

ozdobią „świat wokół nas”.

17 i 24.02.2024, godz. 11.00 – 13.00


2024, godz. 11.00 – 13.00Zapraszamy na "Artystyczne Soboty" w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie! W dniach 17 i 24 lutego, od godziny 11:00 do 13:00, odbędą się kreatywne warsztaty poświęcone niekonwencjonalnym technikom plastycznym. To idealna okazja dla młodych artystów w wieku od 7 do 12 lat, aby odkryć swoje zdolności i wyrazić siebie poprzez sztukę.

Podczas "Artystycznych Sobot" uczestnicy będą mieć szansę na eksperymentowanie z różnorodnymi technikami i materiałami, ucząc się, jak tworzyć niepowtarzalne i ciekawe prace. Nasze zajęcia będą skupiać się na odkrywaniu i eksplorowaniu różnych form dizajnu, a także na wykorzystaniu sztuki do ozdobienia i ubarwienia „świata wokół nas”.

To nie tylko wspaniała zabawa, ale także szansa na rozwijanie wyobraźni, kreatywności i umiejętności manualnych. Zapewniamy inspirujące otoczenie, gdzie każde dziecko może czuć się jak prawdziwy artysta i przekształcić swoje pomysły w realne dzieła sztuki.

Wstęp jest wolny, a emocje i satysfakcja z własnych twórczych osiągnięć gwarantowane. Dołącz do nas w Lesznie na "Artystyczne Soboty" i pozwól swojej kreatywności rozkwitnąć!


7. Niedzielne Bajkowe Poranki Filmowe

Pełnometrażowe filmy animowane z polskim dubbingiem i ukraińskimi napisami.

18 i 25.02.2024; godz. 11.00

Witajcie w magicznym świecie animacji podczas "Niedzielnych Bajkowych Poranków Filmowych" w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie! Zapraszamy serdecznie 18 i 25 lutego o godzinie 11:00 na wyjątkowe seanse pełnometrażowych filmów animowanych, które będą dostępne z polskim dubbingiem i ukraińskimi napisami.

To doskonała okazja, by rozpocząć niedzielny poranek od niesamowitej przygody w świecie animacji. Nasze filmy to starannie wyselekcjonowane pozycje, które zabiorą dzieci w różne zakątki wyobraźni, ucząc je jednocześnie wartościowych lekcji i dostarczając mnóstwa radości.

Te filmowe poranki są nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do zacieśniania więzi międzykulturowych, udostępniając filmy z polskim dubbingiem i ukraińskimi napisami. W taki sposób chcemy zapewnić, by każde dziecko mogło cieszyć się magią filmów animowanych, niezależnie od języka, którym mówi.

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami do spędzenia z nami tych wyjątkowych poranków. Wstęp jest wolny, a emocje i wspaniałe wspomnienia gwarantowane. Przyjdźcie do naszej biblioteki w Lesznie i doświadczcie niezapomnianych chwil w świecie bajek i animacji!Informacje – strona internetowa bibliotekiwww.mbpleszno.pl orazwww.facebook.com/mbpleszno
tel. 65 537 32 23, 65 537 32 33.