Aktualności Dodano: 17 października 2024

Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

Data rozpoczęcia: 2024-10-30 17:00
Data zakonczenia: 2024-10-30 18:00

Zapraszamy na spotkanie do LGK wszystkich miłośników twórczości Jakuba Małeckiego.

W cyklu "Dzień dobry, Książka!" mamy dla Państwa kolejną ciekawą propozycję. Tym razem w Leszczyńskiej Galerii Książki (pl. Jana Metziga 25) gościmy Jakuba Małeckiego - jednego z najwybitniejszych pisarzy młodego pokolenia! Spotkanie odbędzie się w środę, 30 października 2024 r., o godz. 17:00. Wstęp wolny!

Jakub Małecki  – pisarz, jeden z najwybitniejszych pisarzy młodego pokolenia, autor m.in. „Dygotu”, „Rdzy” i „Święta ognia”. Jest laureatem Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz polsko-niemieckiego stypendium im. Albrechta Lemppa. Był również nominowany m.in. do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” i nagrody im. Stanisława Barańczaka. Magazyn Literacki KSIĄŻKI uznał „Horyzont” Książką Roku 2019.

Jego powieści ukazały się w przekładzie na języki: niemiecki, rosyjski, niderlandzki, fiński, słoweński i macedoński. Jesienią 2023 roku ukazała się ekranizacja „Święta ognia” w reżyserii Kingi Dębskiej, którą wyprodukowała wytwórnia Opus Film („Ida”, „Zimna wojna”).

Kolejne książki pióra Jakuba Małeckiego to prawdziwe pasmo sukcesów, a najnowsza publikacja „Korowód” już znajduje się na liście bestsellerów Empiku.