Aktualności Dodano: 07 sierpnia 2018

Koncert Piotra Salaty z zespołem

Data rozpoczęcia: 2018-08-07
Data zakonczenia:

Wczorajszy dzień zostanie jako jeden z niezapomnianych w naszej historii. W poniedziałkowy wieczór w murach Biblioteki Ratuszowej rozbrzmiał głos znakomitego wokalisty Piotra Salaty.

Muzyka Piotra Salaty jest jak dobra kawa. Sięgamy po nią, żeby poczuć wyjątkowy smak i aromat tej wyśmienitej mieszanki oldschoolowego popu, bossanowy, samby, jazzu i soulu. Ma klasę. Trzeba przyznać, że nieszkodliwie uzależnia. Wokalista śpiewa o tym, o czym sami czasem nie umiemy powiedzieć bliskiej osobie. Śpiewa o świecie za oknami i tym ukrytym w nas samych. Artyście towarzyszą znakomici muzycy znani ze współpracy z największymi gwiazdami polskiego jazzu i popu. 

Piotr Salata wokalista, kompozytor. Ma zjawiskową barwę głosu i wyjątkową wrażliwość artystyczną. W 2002 roku został zwycięzcą popularnego programu telewizyjnego „Droga do Gwiazd“. Cztery lata później wygrał festiwal Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Brał udział w festiwalach Polskiej Piosenki w Opolu czy Festiwalu Sopot Top Trendy. Podczas występu w programie "The Voice of Poland" zachwycił publiczność i jury wykonaniem utworu "Georgia on my mind". Nadchodzi rok 2011 - firma Universal Music Polska zaczyna się interesować twórczością Piotra. Efektem tej współpracy są dwie płyty – „Czuła Gra“ (2012 r.) i najnowsza - „PS“ z gościnnym udziałem Gordona Haskella (2016 r.). Wydarzeniom tym patronuje Program I PR. Ta płyta urzeka. Piosenki, które ją tworzą, to małe arcydzieła.

Największym atutem jest bezspornie barwa głosu Piotra. Głęboki, szorstki, dosadny, ale bardzo ciepły jest znakiem
charakterystycznym. Do tego melodyjność kompozycji, porządna oprawa muzyczna, piękne i mądre teksty i co najważniejsze piosenki w języku polskim. Nawet zaskakujące duety z Gordonem Haskellem są dwujęzyczne. Promowany teledyskiem singel „W Rio” został mianowany duetem roku przez muzyczny portal internetowy Wyspa FM. Współpraca tych dwóch Panów bardzo pobudza ciekawość, jednak o ile „Rio” w ich wykonaniu jest bardzo radiową propozycją, to na płycie znajduje się więcej lepszych propozycji. Wszystkie te fakty są wabikiem, który kusi aby chwycić za wydawnictwo „PS”. - jazzsoul.pl Recital Piotra Salaty, to interesujący collage dobrego smaku, stylu i elegancji. Utwory autorskie oraz standardy muzyki światowej. Zawsze na żywo, na najwyższym poziomie artystycznym.