Aktualności Dodano: 12 czerwca 2023

O niezwykłych przygodach misia Gzubka

Data rozpoczęcia: 2023-06-12
Data zakonczenia:

O niezwykłych przygodach misia Gzubka w poniedziałek 12 czerwca 2023r. opowiadał w Leszczyńskiej Galerii Książki Gabriel Roszak.

Poeta, pisarz, twórca wierszy i bajek dla dzieci, regionalista, historyk z zamiłowania, popularyzator gwary i obyczajów poznańskich, animator kultury oraz inicjator licznych społecznych przedsięwzięć. Autor wielu opracowań biograficznych oraz artykułów prasowych. "Niezwykłe przygody misia Gzubka" to już jego trzecia książka napisana dla najmłodszych odbiorców. Podczas spotkania w sali audiowizualnej MBP zaprezentował jej fragmenty, a do wspólnego czytania zaprosił dzieci, które były zachwycone, że mogą zasiąść na scenie wraz z autorem. Na koniec z widowni posypały się liczne pytania. Jedno z nich dotyczyło imienia głównego bohatera.

- Gzubkiem nasi dziadkowie w Wielkopolsce nazywali małe dzieci w rodzinie - tłumaczył Gabriel Roszak.

Nie zabrakło także pytań o poprzednie książki oraz inspiracje.

- Piszę książki dla dzieci, ponieważ bardzo to lubię. Dzieci są wdzięcznym odbiorcą, nie ukrywają emocji i szczerze mówią co myślą. Bardzo mi odpowiada ich krytyczne spojrzenie na moją twórczość, ponieważ wiele mnie uczy - dodał autor.

Jeżeli jesteście ciekawi jakie przygody spotkały misia Gzubka, zapraszamy po książkę do wypożyczalni Leszczyńskiej Gakerii Książki (pl. Jana Metziga 25).

Magdalena Woźna