Aktualności Dodano: 02 lipca 2024

Śniadanie z biblioteką

Data rozpoczęcia: 2024-06-29
Data zakonczenia:

W słoneczny sobotni (29.06) poranek delegacja z naszej biblioteki wybrała się do Parku przy Placu Tadeusza Kościuszki aby wziąć udział w Rynkach Śniadaniowych. 

Oczywiście, jak to na śniadanie przystało, nie mogło zabraknąć jedzonka, a było ono wręcz na każdym kroku! W parku pojawiły się stoiska POMPON, Coffee Master, Murphy's Irish Pub, Villa Aurora, Ciastkarnia Piekarnia Kolan, Farma Seronada, Sakura Ramen & Sushi Restaurant, Kawiarnia Nowaczyński, Figa z Makiem, Pasieka na Słonecznej i Dorota Kozak. Były lody, gofry, kawa, sushi, pierogi, ciasta, ciasteczka, miody, sery i wiele wiele innych! Wodociągi Leszczyńskie w ten prawie 30 stopniowy upał częstowały gości pyszną leszczyńską wodą. 

Ale to oczywiście nie koniec, bo Rynki Śniadaniowe to nie tylko jedzenie, to również zabawa i miło spędzony czas. Dlatego towarzyszyli nam: Fundacja Centrum Aktywności Twórczej, Eurodesk Leszno, która przygotowała dla dzieci, m.in. sportowe konkurencje, warsztaty z modelowania balonów i kolorową, łączącą pokolenia zabawę z chustą Klanza; Gumowa Akademia - Break Dance Leszno, Góra, Lipno - Dawid "Guma".poprowadziła zajęcia z break dance dla wszystkich zainteresowanych; Pracownia Postarzane dekoracje prowadziła warsztaty z rękodzieła dla małych i dużych; Muzeum Okręgowe w Lesznie pojawiło się ze swoimi uroczymi bajkostworami, rycerzem Wieniawą z tajemniczym mieczem i księżniczką Dobrawą. No i w tym wszystkim znaleźliśmy się również my! Na naszym stoisku mogliście wypożyczyć najnowsze bestsellery lub przygarnąć książkę z bookcrossingu (a było tam naprawdę wiele perełek) i odpocząć na leżaku z lekturą pomiędzy kolejnymi atrakcjami. Przy stoliku rękodzielniczym dzieci i dorośli mogli wykonać swoje własne przypinki z unikatowymi wzorami. Wyobraźnia nas nie ograniczała (może tylko mały format), powstały koty, smoki, serca, cytaty i plakietki z imionami. Dzięki Andrzejowi Przewoźnemu, prowadzącemu warsztaty z wykonywania ekslibrisu, który także wykonywał i drukował zdjęcia uczestników warsztatów można było zrobić sobie przypinkę z własną twarzą, przyjacielem czy rodzicem. Choć pogoda nie dawała za wygraną dzień na Rynkach Śniadaniowych przeleciał nam w mgnieniu oka, zrobiliśmy ponad 120 przypinek i rozdaliśmy parędziesiąt wspaniałych książek do nowych domów (każda została odprawiona z unikalną zakładką naszej biblioteki). 

Kolejne Rynki Śniadaniowe już niedługo! 

 

 

Julia Józefiak