Aktualności Dodano: 02 października 2018

Spotkanie z Jackiem Piekarą

Data rozpoczęcia: 2018-10-02
Data zakonczenia:

Jeden z najbardziej popularnych polskich pisarzy, autor bestsellerowego cyklu o inkwizytorze Mordimerze Madderinie opowiedział zgromadzonym gościom o swoich wydawniczych plananach na najbliższe miesiące. Jacek Piekara poruszył również tematy mediów społecznościowych, ich wpływu na życie pisarza, a także ich marketingową rolą przy promocji książek. Podczas spotkania wywiązała się interesująca dyskusja nt. literackich inspiracji, cenzury, religii i poprawności politycznej.

Spotkanie z Jackiem Piekarą odbyło się również w II Liceum Ogólnokształcacym w Lesznie podczas Leszczyńskich Dni Fantastyki, które Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie współorganizowała. 

 

Jacek Piekara (ur. 19 maja 1965 w Krakowie) – polski pisarz fantasy, dziennikarz i redaktor czasopism o grach komputerowych ("Świat Gier Komputerowych", "Gambler", "Click!", "GameRanking", pseudonim: Randall), a także redaktor naczelny czasopisma "Fantasy". Studiował psychologię i prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Emigrował do Wielkiej Brytanii. Obecnie mieszka w Warszawie. Publikował pod pseudonimem Jack de Craft.

Debiutował w sierpniu 1983 opowiadaniem Wszystkie twarze szatana na łamach miesięcznika "Fantastyka". Jego pierwszą powieścią był Labirynt (1987). Obecnie znany głównie z cyklu opowiadań o czarodzieju Arivaldzie z Wybrzeża oraz opowiadań o Mordimerze Madderdinie – inkwizytorze żyjącym w alternatywnym świecie, w którym Chrystus zszedł z krzyża  i objął władzę nad ludzkością (Sługa BożyMłot na czarowniceMiecz aniołówŁowcy DuszPłomień i krzyżJa, inkwizytor. Wieże do niebaJa, inkwizytor. Dotyk zła oraz Ja, inkwizytor. Bicz Boży). Wspólnie z Damianem Kucharskim napisał tom opowiadań Necrosis: Przebudzenie – wydany w kwietniu 2005 r.

Współpracował przy tworzeniu scenariusza gry komputerowej Książę i Tchórz, w której występuje Arivald – postać z jego opowiadań. Z czołówką polskich aktorów pracował jako reżyser dubbingów, prowadził również autorskie programy w radiu WAWA.