Aktualności Dodano: 31 października 2017

Wieczór autorski Martyny Mąkowicz

Data rozpoczęcia: 2017-10-31
Data zakonczenia:

W piątek 27 października 2017 r. w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie odbył się debiutancki wieczór autorski Martyny Mąkowicz.

Wśród licznego grona obecnych na wieczorku znaleźli się przyjaciele, rodzina, mieszkańcy Leszna oraz leszczyńscy literaci, m.in. p. Gabriel Roszak, który przeczytał jeden z wierzy autorki i podzielił się swoimi emocjami z nim związanymi. Wieczór zakończył wiersz wyrecytowany przez p. Martynę, który jest zapowiedzią kolejnego tomiku mającego ukazać się w przyszłym roku. Spotkanie poprowadził Damian Małecki.

Spotkanie zostało zarejestrowane przez zaprzyjaźnioną stację telewizyjną, w związku z czym należy się spodziewać, że wkrótce będzie dostępne w internecie.

Martyna Mąkowicz - dwudziestoletnia mieszkanka Włoszakowic, absolwentka tamtejszej podstawówki i gimnazjum. Obecnie uczennica szkoły średniej w Lesznie. Swego czasu uczestniczyła w zajęciach Grupy Teatralnej „Tajemnica Słowa” oraz zdobywała główne nagrody w Turnieju Recytatorskim Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego. Obecnie zajmuje się literaturą na poważnie, o czym opowiedziała w niniejszym wywiadzie.