Aktualności Dodano: 17 kwietnia 2024

10. rocznica śmierci Gabriela Garcii Marqueza

Data rozpoczęcia: 2024-04-17
Data zakonczenia:

,,Życie nie jest tym, co człowiek przeżył, ale tym, co i jak zapamiętał’’ - napisał Gabriela Garcia Marquez. Dziś, 17 kwietnia, 10. rocznica śmierci mistrza. Wśród naszych nowości znajduje się wydana właśnie nieznana do tej pory krótka powieść ,,Widzimy się w sierpniu''. 

 Mamy biografię pisarza (barwna, jak jego książki - ,,Gabriel Garcia Marquez: życie’’), kilkadziesiąt wydań jego powieści i opowiadań po polsku (ponad czterdzieści), angielsku (,,Love in time of cholera’’ czyli ,,Miłość w czasach zarazy’’) a ,,Sto lat samotności’’ nawet w oryginale. Chłodne wiosenne wieczory są w sam raz na magika literatury…

Opowiadane przez niego mity choć są często mocno osadzone w nowożytnej historii przypominają starożytne opowieści. Sprawiał, że czas tracił swój linearny charakter. Nie tylko w książkach.  I ile on napisał o miłości…

Oto garść cytatów dla rozrzewnienia:

,,Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja’’.

"Jeżeli ktoś nie kocha cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha cię on z całego serca i ponad siły".

"To niewiarygodne, jak można czuć się szczęśliwą przez tyle lat, mimo tylu kłótni, tylu upierdliwości i tak naprawdę, kurwa, nie wiedzieć, czy to miłość czy nie".

"Mieć kogoś, kto by mnie rozumiał - oto moja jedyna potrzeba życiowa'' 

,,W seksie szukamy pociechy, gdy cierpimy na niedostatek miłości".

"To z MIłości w czasach zarazy: A jak pan myśli, jak długo możemy pływać w to cholerne tam i z powrotem? - zapytał. Florentino miał przygotowaną odpowiedź od pięćdziesięciu trzech lat, siedmiu miesięcy i jedenastu dni, łącznie z nocami. - Przez całe życie - powiedział".

(Al) 

Zapraszamy do katalogu:

https://www.leszno-mbp.sowa.pl/index.php?KatID=0&typ=repl&plnk=q__Marquez&sort=byscore