Aktualności Dodano: 29 czerwca 2022

"Bajkowe Poranki" - seanse filmowe dla dzieci

Data rozpoczęcia: 2022-06-29
Data zakonczenia:

W związku z przeprowadzką do zrewitalizowanego budynku przy pl. Metziga 25 postanowiliśmy wydłużyć tydzień pracy biblioteki. Od 3 lipca placówka będzie otwarta także w każdą niedzielę w godz. 10:00-18:00.

 Przez cały okres wakacyjny (3.07-28.08) w każdą niedzielę o godz. 11:00 w ramach projektu „Kultura Wspólna” odbywać się będą „Bajkowe Poranki”. W Sali Audiowizualnej wyświetlane będą kultowe filmy animowane. Na pokazy zapraszamy zarówno dzieci polskie, jak i cudzoziemskie (w wieku od 6 do 8 lat), ponieważ podczas seansów będziemy prezentować bajki, do których zrozumienia nie jest potrzebna znajomość języka polskiego. W naszej bibliotece stawiamy na integrację przez kulturę oraz projekty niosące za sobą wartość edukacyjną. Bajki, mogą mieć ogromny wpływ na rozwój dziecka, jego zainteresowań, wrażliwości oraz sposobu, w jaki postrzega świat. Bajki potrafią uczyć i leczyć.

Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny!

Informujemy, że w niedzielę będą działać wszystkie wypożyczalnie, co oznacza, że będzie można wypożyczyć i zwrócić książki lub przysiąść z dobrą lekturą w oczekiwaniu na swoją pociechę.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje. Edycja 2022

Magdalena Woźna