Aktualności Dodano: 18 listopada 2019

Debata podsumowująca projekt "Leszno 1917-1922. Wolność w pięciu odsłonach"

Data rozpoczęcia: 2019-11-18
Data zakonczenia:

16 listopada 2019 r. w Sali Reprezentacyjnej Ratusza w Lesznie odbyła się debata publiczna podsumowująca projekt "Leszno 1917-1922. Wolność w pięciu odsłonach".

Projekt pn. "Leszno 1917-1922. Wolność w pięciu odsłonach" zrealizowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie w koalicji z Archiwum Państwowym w Lesznie oraz Muzeum Okręgowym w Lesznie. 

W debacie wzięli udział regionaliści leszczyńscy, prowadzili ją eksperci z Archiwum Państwowego w Lesznie, Muzeum Okręgowego w Lesznie oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. 

Debata zakończona została otwarciem wystawy poprojektowej, ukazującej Leszno w obiektywie aparatu w kontekście istotnych fenomenów historii odzyskiwania niepodległości. Wystawę przygotowali wolontariusze Leszczyńskiego Klubu Fotograficznego pod kierunkiem Andrzeja Przewoźnego na podstawie realizowanych w projekcie spacerów tematycznych z zakresu edukacji historycznej.

Debata była dostępna dla osób z dysfunkcjami słuchu, była ona tłumaczona symultanicznie na język migowy przez Panią Ewę Gano, tłumacza przysięgłego języka migowego w Lesznie. 

Podczas debaty prezentowane były slajdy ukazujące zmieniającą się architekturę i infrastrukturę Miasta.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.