Aktualności Dodano: 16 Listopada 2023

„Finka" Magdalena Dziewiarska

Data rozpoczęcia: 2023-11-16
Data zakonczenia:

Wczoraj, 16 listopada, w Salonie Maciejewskich odbyło się spotkanie autorskie i promocja książki „Finka" Magdaleny Dziewiarskiej.

-W opowieści najważniejsze dla mnie są emocje i to, aby czytelnik mógł się utożsamić z bohaterem. Myślę, że każdy miłośnik kryminałów może sięgnąć po moją książkę. Na ten moment, z wielką radością, mogę się pochwalić dość pozytywnymi opiniami na jej temat. -  mówi Magdalena Dziewiarska

„Karolina wraz z przyjaciółkami wybiera się na Wyspy Kanaryjskie, by tam świętować swój wieczór panieński. Niestety, ginie po niej ślad. Zrozpaczone przyjaciółki za wszelką cenę próbują odnaleźć kobietę – nie jest to jednak takie proste...

Tymczasem, Karolina budzi się rano zamknięta w piwnicy."

,,Finka" to ciekawy kryminał z dobrze rozbudowaną warstwą obyczajową, przenosząca czytelnika na malowniczą Teneryfę, ukazując piękno tej hiszpańskiej wyspy. Jednak nie dajcie się zwieść - jest to opowieść pełna mroku, która trzyma w napięciu, zaskakuje i wzbudza szereg emocji. Ukazuje naturę człowieka, determinację i potrzebę kontroli. W książce przedstawiono, jak trudne doświadczenia, cierpienie i traumatyczne przeżycia z dzieciństwa wywierają piętno na życie dorosłego człowieka. Ukazano także jak przypadkowe zdarzenia niosą za sobą poważne konsekwencje, a poszlaki i pomówienia mogą zniszczyć komuś życie.

Tytułowa ,,Finka" jest miejscem symbolicznym w całej opowieści. Łączy, ale i dzieli. Daje nadzieję, ale i ją odbiera. Buduje relacje, ale i je niszczy." (cytat: Joanna, www.lubimyczytac.pl)

 

JJ