Aktualności Dodano: 13 kwietnia 2020

Gość "Pasjoteki": Arkadiusz Gołembka

Data rozpoczęcia: 2020-04-13
Data zakonczenia:

Miejska Biblioteka Publiczna uruchomiła cykl, w którym prezentuje ludzi z pasją. Cykl ten nazwaliśmy "Pasjoteką". Kolejną osobą, którą gościmy w "Pasjotece" jest leszczyniak, którego pasją jest rodzina i karty. Arkadiusz Gołembka na szczęście z kartami postępuje bezpiecznie.

Arkadiusz Gołembka, zagorzały kibic Unii Leszno, miłośnik twórczości Stephena Kinga. Najbardziej jednak lubi … grać w karty. I czyni to od zawsze. Ale z kartami związana jest także jego pasja. Nie tylko pasja gry lecz pasja … kolekcjonowania kart. 
PIerwszą talię do swojej kolekcji otrzymał od taty. Były to karty z wizerunkami żużlowców. A potem hobby zaczęło się rozwijać. Być talie przywożone z wakacji, talie podarowane w ramach prezentów. Sposobów zdobywania jest mnóstwo.
Największa część jego kolekcji to karty związane z geografią. Inne dotyczą m.in. polskiej sztuki ludowej, Euro 2012, przepisów kulinarnych, Szlaku Piastowskiego, rysunków Andrzeja Mleczki, Beatlesów czy Jamesa Bonda.
Perełką kolekcji są karty z bitwy pod Grunwaldem. Na rewersie każdej z nich znajduje się inna część słynnego obrazu Jana Matejki. Po złożeniu całość tworzy słynny obraz.