Aktualności Dodano: 05 kwietnia 2020

Gość "Pasjoteki" Łukasz Domagała

Data rozpoczęcia: 2020-04-05
Data zakonczenia:

Łukasz Domagała jest współtwórcą miesięcznika „Leszczyniak”, jego redaktorem naczelnym oraz technicznym. Orędownik długich form dziennikarskich i rozmów z ciekawymi ludźmi, szczególnie na tematy związane z szeroko pojętą ziemią leszczyńską. Jeden z prasowych inicjatorów rozpoczęcia działań na rzecz uratowania zabytkowej figury Św. Jana Nepomucena w Sarbinowie koło Ponieca. Zaangażowany również w propagowanie historii ziemi bojanowskiej; kilka lat temu współtworzył parafialne pismo „Nasze Bojanowo”.

Przekonany o wielkim wpływie przyrody na właściwe funkcjonowanie człowieka, dlatego z pasją oddaje się jej utrwalaniu w postaci zdjęć. Niestrudzony poszukiwacz płaszczyzn, na których przyroda miesza się z ludowością. To dla niego forma najprostsza i przez to najbardziej doskonała.

Miłośnik tak zwanych dalekich obserwacji, który wolne chwile spędza również nad Stawami Milickimi w poszukiwaniu inspirujących dźwięków. Z wykształcenia politolog, dziennikarz i edytor. Fascynat transportu szynowego, druku i radiofonii oraz nowych form przekazu treści takich jak wideo i podcasty, produkowanych obecnie dla miesięcznika „Leszczyniak”.

Poniżej kilka realizacji filmowych Łukasza.

Reportaż dźwiekowy z przejazdu pociągiem retro na odcinku Leszno - Rawicz – Leszno

160 lat linii kolejowej Poznań - Wrocław | Przejazd na odcinku Leszno - Rawicz – Leszno

PAN ŁUKASZ & MALI TOWARZYSZE - Mało odlotowy kawałek koronawirusowy

Jak się jedzie chevroletem corvette C5?

A już niedługo na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej prezentować będziemy materiały regionalne
przygotowane przez Łukasza Domagałę...