Aktualności Dodano: 30 marca 2023

Gustav Klimt w Leszczyńskiej Galerii Książki

Data rozpoczęcia: 2023-03-30

Kopie obrazów wielkich malarzy od kilku tygodni zdobią Pasaż Kultury Leszczyńskiej Galerii Książki (Biblioteka przy pl. Jana Metziga 25). W środę 29 marca 2023 r. odbył się finisaż wystawy prac, których autorami są członkowie sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

"Remamenty" - pod taką nazwą artyści wystawili ponad 30 obrazów przedstawiających reprodukcje słynnych dzieł, ale także krajobrazy, martwe natury i portrety.

- Dzięki przestrzeniom nowej siedziby biblioteki Leszno zyskało fantastyczne miejsce do prezentowania talentów jego mieszkańców. Przed przeprowadzką nasza sekcja również korzystała z uprzejmości biblioteki, a nasze wystawy były prezentowane w Galerii Lochy. Jednak wtedy dzieła moich adeptów mogła zobaczyć jedynie ograniczona liczba osób. Natomiast tutaj każdy Czytelnik, przechodząc obok tych obrazów, "musi" na nie spojrzeć. Są też tacy, których sztuka zatrzymuje na dłużej i to jest cudowne - mówił podczas finisażu Włodzimierz Pietrzyk, instruktor sekcji plastycznej UTW.

Wystawę "Remementy" można oglądać do 10 kwietnia. Zapraszamy.

Magdalena Woźna