Aktualności Dodano: 25 kwietnia 2022

Historycznie i sentymentalnie

Data rozpoczęcia: 2022-04-25
Data zakonczenia:

Piątek (22.04.2022) był ostatnim dniem działalności biblioteki w starym miejscu, czyli przy ul. Bolesława Chrobrego 3. To był bardzo sentymentalny czas zarówno dla czytelników, jak i pracowników.

- Pracuję w bibliotece już prawie 26 lat. Jest to dla mnie historyczny moment. Z jednej strony trochę mi smutno, ale z drugiej cieszę się, że przenosimy się do miejsca na miarę XXI wieku – mówił w piątek pan Marek – portier, który przez te wszystkie lata witał czytelników wchodzących do budynku biblioteki, więc każdy go dobrze kojarzy. To właśnie pan Marek w piątek po godzinie 18.00 zamykał drzwi za ostatnim czytelnikiem. Miano to przypadło pani Agacie Gucińskiej, której wręczyliśmy książkowy upominek oraz kilka gadżetów na pamiątkę.

- Przychodzę do biblioteki od podstawówki. Najpierw korzystałam ze zbiorów Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, a potem przeniosłam się do budynku głównego. Lubię Was odwiedzać nie tylko ze względu na szeroki wybór tytułów, ale także na przyjazną atmosferę. Panie bibliotekarki zawsze są uśmiechnięte i pomocne. Bardzo dziękuję za miłą niespodziankę i nie mogę się już doczekać nowego miejsca – mówiła w piątek czytelniczka.

Na czas przeprowadzki zapraszamy naszych czytelników do korzystania z filii i punktów bibliotecznych. Przypominamy również, że wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży nadal będzie działać w dotychczasowym miejscu (wejście przez podwórze) w tych samych godzinach. Termin zwrotu zbiorów wypożyczonych w okresie od 1 kwietnia zostanie automatycznie przedłużony do 25 czerwca 2022 roku. Na czas zamknięcia, kary za przetrzymanie zbiorów po terminie zwrotu nie będą naliczane. Jednocześnie przypominamy, że wypożyczone książki można zwracać we wszystkich filiach na terenie miasta.

Magdalena Woźna