Aktualności Dodano: 11 września 2018

Inspiracje Aliny Matykiewicz

Data rozpoczęcia: 2018-09-11
Data zakonczenia:

Kilka minut po godz. 17.00 w Galerii Lochy w obecności mieszkańców Leszna i przyjaciół artystki rozpoczął się wernisaż wystawy prac Aliny Matykiewicz. Autorka zaprezentowała dzieła, które są wynikiem jej ostatnich 2 lat pracy. Wystawa potrwa do 13 października 2018 r. Będzie ją można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki. 

Alina Matykiewicz - swoja twórczość artystyczną rozpoczęła pod okiem plastyka Zbigniewa Łukowiaka w Leszczyńskiej Sekcji Plastycznej. Lubi eksperymentować z wieloma technikami, natomiast najczęściej stosowane to olej, akryl, tusz i akwarele. Inspiruje się tym co ją otacza oraz wydarzeniami w życiu,  dlatego też tematyka  jej prac jest różnorodna, począwszy od architektury po abstrakcje. Najnowszy projekt związany jest z ilustracjami dla dzieci.  Jest autorką okładek do książek i ilustracji.

Brała udział w wielu plenerach organizowanych przez Sekcję Plastyczną przy Miejskim Ośrodku Kultury, Centrum  Kultury i Sztuki oraz Muzeum Okręgowe w Lesznie. W latach dziewięćdziesiątych współpracowała z Gazetą Poznańską rysując obiekty architektoniczne ówczesnego województwa leszczyńskiego. Rysunki te ukazywały się na łamach gazety co tydzień, w kąciku "Piórkiem Aliny Matykiewicz". Rysowała także zabytki: dworki, pałace, kościoły dla Sejmiku Samorządowego Województwa Leszczyńskiego. Od 1997 roku współpracuje z "Przyjacielem Ludu", do którego również rysuje obiekty architektoniczne regionu leszczyńskiego oraz portrety osób zasłużonych dla powiatu leszczyńskiego. Należy do Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków w Poznaniu.