Aktualności Dodano: 07 sierpnia 2024

Małe Gwiazdy Teatru w LGK

Data rozpoczęcia: 2024-08-07

Kosmiczne wakacje nadal trwają! Wczoraj (6 sierpnia) Leszczyńska Galeria Książki wypełniła się małymi gwiazdami teatralnymi, a Wypożyczalnia dla Dzieci zmieniła się w sceny rodem z filmów. Wszystko to za sprawą naszych młodych czytelników i fragmentu książki "Jak Ancymonek został ancymonem", który zainspirował dzieci do stworzenia własnego festiwalu teatralnego.

Główny bohater książki, kot Ancymonek, próbował swoich sił jako aktor, co pobudziło wyobraźnię młodych czytelników do artystycznych działań. Dzieci z zapałem przystąpiły do tworzenia pacynek. Kolorowały, wyklejały i wycinały, aż powstała cała menażeria barwnych zwierzątek, księżniczek, rycerzy, smoków, jednorożców, a nawet piratów, ninja i robotów. Każda pacynka była wyjątkowa, a ich twórcy, dumni z siebie, pomaszerowali na scenę, by zagrać swoje pierwsze role.

Gdy kurtyna poszła w górę, rozpoczął się mały festiwal teatralny. Młodzi aktorzy, za pomocą wykonanych własnoręcznie pacynek, prezentowali etiudy teatralne według własnych pomysłów (a pomysłów było co niemiara). Były to historie o smokach ratujących księżniczki, rycerzach przyjaźniących się z piratami, robotach ninja i walecznych jednorożcach. Każda scenka była pełna niespodzianek i humoru, kreatywności im na pewno nie można odmówić!

Atmosfera była pełna radości i śmiechu, a młodzi aktorzy zarażali entuzjazmem wszystkich zgromadzonych. Publiczność nie szczędziła oklasków, nagradzając każdy występ gromkimi brawami. Zabawa była przednia, a dzieci mogły poczuć się jak prawdziwe gwiazdy sceny teatralnej.

[język etr: Wczoraj w Leszczyńskiej Galerii Książki odbyły się zajęcia dla dzieci. Dzieci wysłuchały fragmentu książki "Jak Ancymonek został ancymonem”, w którym kot Ancymonek chciał zostać aktorem. Na podstawie bajki dzieci stworzyły papierowe pacynki przedstawiające przeróżne postacie. Później dzieci urządziły teatrzyk.]

Julia Józefiak