20-lecie Fundacji Edukacyjnej Pro Musica
Data rozpoczęcia: 2024-07-19
Data zakonczenia:
Wieczór 19 lipca 2024 roku zapisze się na długo w pamięci mieszkańców Leszna i wszystkich miłośników jazzu. Ponad 250 osób zgromadziło się w Leszczyńskiej Galerii Książki, by wspólnie świętować 20-lecie Fundacji Edukacyjnej Pro Musica. Wspaniały (i tajemniczy) Jubileuszowy Koncert Galowy rozpoczął się punktualnie o godzinie 19:00.
Na scenie jako pierwsza pojawiła się Julia Sawicka, pomysłodawczyni i główna organizatorka przedsięwzięcia. Sawicka, jak zawsze pełna energii i wdzięku, przypomniała wszystkim, że sukces warsztatów jazzowych to zasługa nie tylko jej, ale również licznych współpracowników, rodziny, wykładowców, dobroczyńców oraz przyjaciół Fundacji Edukacyjnej Pro Musica.
-Choć bardzo się staramy, tworząc Warsztaty Jazzowe z roku na rok, najważniejsi w tym przedsięwzięciu jesteście wy, publiczność i uczestnicy, bo bez was nie byłoby sensu nic tworzyć - powiedziała wzruszona Julia Sawicka, co spotkało się z gromkimi brawami.
Kolejnym punktem programu były podziękowania dla wszystkich dobrych dusz, które wspierały fundacje przez te 20 lat. W sali zapanowała serdeczna atmosfera, pełna śmiechu, anegdot i wzruszeń. Na ekranie pojawił się film autorstwa Jakuba Schwarz ukazujący historie powstawania fundacji i jej perypetie. Główna część wieczoru, koncert, była długo wyczekiwana przez zgromadzonych gości. Do ostatniej chwili nie wiadomo było, kto wystąpi na scenie. Okazało się, że tajemniczym zespołem są wykładowcy Warsztatów Jazzowych. Na scenie pojawili się Julia Sawicka (wokal), Paulina Gołębiewska (wokal), Dana Vynnytska (wokal), Tomasz Wendt (saksofon), Hans Peter Salentin (trąbka), Krzysztof Dys (fortepian), Jarosław Buczkowski (akordeon), Frank Parker (perkusja), Marcin Jahr (perkusja), Maciej Giżejewski (bębny afrykańskie), Żenia Betliński (kontrabas), Mateusz Maniak (perkusja) oraz Piotr Baron (saksofon). Artyści wymieniali się co kilka utworów, tworząc niezapomniane, jazzowe widowisko. Muzyka płynąca ze sceny zachwyciła publiczność. Połączenie saksofonów, wokali, perkusji, bębnów, kontrabasu i pianina stworzyło wyjątkowy jazzowy koktajl, od którego trudno było się oderwać. To niezwykłe widowisko pokazało, dlaczego Warsztaty Jazzowe z każdym rokiem przyciągają coraz więcej uczestników.
Wieczór zakończył się w wyjątkowy sposób – degustacją jubileuszowego tortu. Ten przepiękny i przepyszny deser był doskonałym zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia. Choć uczestnicy koncertu byli pełni radości, pojawiła się też nuta smutku, bowiem zbliża się koniec Warsztatów Jazzowych, a na kolejną edycję trzeba będzie czekać cały rok.