Aktualności Dodano: 23 listopada 2022

Mediacje w szkole

Data rozpoczęcia: 2022-11-23
Data zakonczenia:

W środę 23 listopada 2022 roku w sali audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się konferencja pn. Mediacje w szkole. Organizatorami konferencji byli: Miasto Leszno, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Konferencja dotyczyła mediacji w szkole, czyli działań, które Samorząd Województwa Wielkopolskiego podejmuje od 2016 roku razem z Samorządem Wielkopolskich Radców Prawnych, Wielkopolskim Kuratorem Oświaty i Prezesem Sądu Okregowego w Poznaniu.

- W 2016 podpisaliśmy porozumienie dotyczące popularyzacji tej metody w wielkopolskich szkołach, ponieważ uważamy, że największym dobrem i wartością mediacji jest umiejętność rozmowy. Szczególnie po pandemii, która istotnie zregresowała te kompetencje młodych ludzi, chcemy nauczyć ich jak się ze sobą porozumiewać. Jest to wartość, która przydaje się w różnych sferach życia. Zarówno tych osobistych, społecznych, jak i przyszłych zawodowych. Mamy już sieci szkół w poszczególnych regionach, które pracują tą metodą i wspierają sytuacje różnych napięć i konfliktów w szkole. Młodzi mediatorzy budują atmosferę w szkole i biorą na swoje barki odpowiedzialność za to, co się w niej dzieje. Bardzo nas to cieszy, ponieważ to jest właśnie cel naszych działań - mówiła podczas konferencji Jolanta Kucharzak z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

Magdalena Woźna