Aktualności Dodano: 01 Grudnia 2023

Moje spojrzenie na świat

Data rozpoczęcia: 2023-12-01
Data zakonczenia:

Dziś, 1 grudnia, miłośnicy sztuki i fotografii zgromadzili się na wernisażu wystawy Marty Wojtko, utalentowanej członkini sekcji fotograficznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie. Dworzec PKP w Lesznie zmienił się miejsce magiczne, gdzie zdjęcia Marty wprawiły w zachwyt niejedno oko, a Galeria Dworcowa pękała w szwach od wszystkich, którzy pragnęli zanurzyć się w jej fotograficznym świecie.

Wystawa to prawdziwa podróż przez piękno świata, ukazane z różnych perspektyw. Zbliżenia na architekturę, malownicze krajobrazy, urocze koty i obrazy życia codziennego znalazły swoje miejsce na wystawie Marty Wojtko. Jej prace emanują nie tylko umiejętnością techniczną, ale przede wszystkim głębokim uczuciem i pasją do tego, co fotografuje.

Co może się niektórym wydawać śmieszne, a na pewno zdumiewające, Marta Wojtko robi swoje zdjęcia malutkim, podróżnym aparatem, który pewnie każdy z nas ma gdzieś schowany w szafie. A tak ten fakt skomentował J. Ryszard Cienki - prowadzący sekcji fotograficznej na Uniwersytecie Trzeciego Wieku:

-To jest tak jak z pisaniem, można pisać piórem, długopisem, ołówkiem, bo narzędzie nie jest ważne, ważny jest pomysł.  Robimy zdjęcia tym co mamy, a ta doskonałość techniczna jest na drugim miejscu, najważniejsze są emocje i to co jest fotografowane.

Warto zaznaczyć, że sukces tej wystawy nie byłby możliwy bez zaangażowania zarządców i pracowników Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy prężnie wspierają kulturę i pasje leszczyńskich seniorów. Nie brakuje również pogłosek o planach stworzenia albumu zawierającego fotografie wykonane przez człąków Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ten wyjątkowy album miałby stać się wizytówką Leszna, ukazując zarówno jego współczesny charakter, jak i fragmenty historii miasta. Marta Wojtko wspomniała o posiadanych przez nią zdjęciach budynków, które już dawno zostały zburzone, co dodatkowo nadaje projektowi wartość dokumentalną i sentymentalną.

 

JJ