Aktualności Dodano: 09 Lutego 2024

Myśli Nieskończone…

Data rozpoczęcia: 2024-02-09
Data zakonczenia:

Na piątkowym wieczorze Gabriela Roszaka nie zabrakło literatów i pasjonatów sztuki. Dziewiątego lutego, w Bibliotece Ratuszowej odbyła się prezentacja książki jego autorstwa „Myśli nieskończone” wydanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie. Każdy chciał pogratulować autorowi jego 11 już książki.

Spotkanie rozpoczął Andrzej Kuźmiński – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka oraz twórca okładki tomiku „Myśli Nieskończone”. Zapowiedział artystę jak również dodał parę słów od siebie:

- Nie będę państwu zastępował Wikipedii, powiem tylko, że nasz bohater jest z rocznika 56'. Mówię o tym dlatego, że Gabriel Roszak jest mądrym mężczyzną, człowiekiem doświadczonym, który wiele przeżył. – mówił Andrzej Kuźmiński.

Mieliśmy przyjemność dowiedzieć się co nieco o procesie twórczym poety, jak również wysłuchać pięknych przerywników muzycznych w wykonaniu Przemysława Maćkowiaka. Pytań co do książki nie było końca, setki zawartych w niej aforyzmów można interpretować na miliony sposobów, więc każdy chciał dowiedzieć się co właśnie AUTOR miał na myśli.

- Ta niepozorna książeczka z tymi myślami nieskończonymi powoduje, że w zależności kto ją chwyci do rąk, taką odbędzie podróż. W zależności od poziomu i głębi obecnych doświadczeń, które w sobie nosimy, może ona wkurzyć, zainspirować, zaskoczyć. – podsumowała Bożena Łuczak.

Na temat książki wypowiedziała się również Anna Kokot-Nowak, autorka wstępu do tomiku. Cała sala słuchała jej opowieści w ciszy i skupieniu.

- Tematy przenikają się wzajemnie, uzupełniają, prowadzą ze sobą nieustanny dialog. […] „myśli nieskończone” G. Roszaka są rodzajem intymnej biografii, autorskim muzeum czasu przeżytego i głęboko doświadczonego. - czytała nam Anna Kokot-Nowak tamtego wieczoru.


Julia Józefiak