Aktualności Dodano: 26 kwietnia 2024

Na pomoc dzieciom i książkom!

Data rozpoczęcia: 2024-04-26
Data zakonczenia:

Karetka pogotowia wyła dziś (26 kwietnia) w Wypożyczalni dla dzieci Leszczyńskiej Galerii Książki kilka razy. Uspokajamy - nikomu nic się  nie stało. Marcelina Naskręt, założycielka Rodzicielskiej Grupy Wsparcia MAMYdzieci czytała dzieciom ,,Karetkę Mietka’’. Mamy za sobą pierwszą ,,Godzinę z książką''.  

 - Wracamy na kolorową wykładzinę, z nową energią i nowym pomysłem - zapowiedziała kilkanaście dni temu  Marcelina Naskręt, założycielka Grupy i jak zapowiedziała, tak zrobiła. O 10:00 w Wypożyczalni dla dzieci LGK znów zrobiło się głośno. Maluchy, które bywały tu miesiącami z radością umeblowały znaną sobie przestrzeń, czyli  poznosiły biblioteczne zabawki na poduchy przy ogromnym oknie z widokiem na plac Jana Metziga. Na podłodze czekało już kilkadziesiąt książek. I ruszyło czytanie. Bohaterką dnia była ,,Karetka Mietka’’. Starszym dzieciom wystarczyła opowieść, a młodsze wciągnęło przedstawienie jej zabawkami. Potem malce zajęły się kolorowaniem zakładek do książek, a mamy dysputami o czytaniu. 

- Mówiliśmy o książkach w aspekcie nieoczywistym, bo jako zdrowy zamiennik telefonu podczas oczekiwania na wizytę przed gabinetem lekarskim - relacjonuje pomysłodawczyni spotkań.

Przejrzeliśmy stos książek dla dzieci i dorosłych, które ze swobodą zmieszczą się w torebce i nie będą wiele cięższe od telefonu, a potem wybraliśmy się do bibliotecznego gabinetu lekarskiego, czyli Introligatorni. Opowiadaliśmy o leczeniu tych, które kochamy najbardziej - nożami, młotkiem, klejem, bibułą, żelazkiem, wiertarką, igłą, nićmi i prasą. Odkryliśmy, że książkowe pogotowie działa jak cudowne SPA, bo książki młodnieją tam o kilkadziesiąt lat, a biblioteczna Introligatorka w 34 lata uratowała ich już tle, ile mieści cała Biblioteka.

Po wycieczce przyszedł czas na wypożyczenia. Było ich sporo… 

Spotkania Rodzicielskiej Grupy Wspoarica MAMYdzieci pod hasłem ,,Godzina z książką'' będą odbywać się zawsze w ostatni piątek miesiąca o godzinie 10:00.  To czas dzielenia się tym, co w czytaniu najpiękniejsze… Wstęp wolny.