Aktualności Dodano: 08 lipca 2021

Nie żyje Bogdan Ludowicz

Data rozpoczęcia: 2021-07-08
Data zakonczenia:

Jeden z najbardziej znanych w regionie fotoreporterów i dokumentalistów zmarł nagle w wieku 77 lat.

Urodził się w 1943 roku, od lat związany z Kościanem. Jego zdjęcia ilustrowały teksty drukowane w "Panoramie Leszczyńskiej" i "Gazecie Poznańskiej", a także w "Gazecie Kościańskiej" i "Wiadomościach Kościańskich". Bywał wszędzie tam, gdzie działy się rzeczy ważne, zawsze na pierwszej linii frontu.

Fotografie Bogdana Ludowicza pojawiały się nie tylko w prasie. Zamykane były także w ramach książek i folderów, opiewały piękno ziemi kościańskiej i pokazywały ludzi, którzy tu mieszkają. Jego zdjęcia znalazły się w siedmiu indywidualnych albumach fotograficznych, były też pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych. W 2018 roku wystawa Jego prac pt. "Obiektywem malowane" została zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. S. Grochowiaka. Prace można było oglądać w Galerii Dworcowej.

Wiele razy nagradzano Go za twórczość, a w 2013 roku został uhonorowany nagrodą "Kościan Dziękuje". Bo to miasto i ten region zawdzięczają Mu wiele.

Warto wspomnieć, że Bogdan Ludowicz był jednym ze współzałożycieli, a także redaktorem czasopisma "Psy - rasy myśliwskie".

Łukasz Domagała