Aktualności Dodano: 26 stycznia 2024

Nowości w Czytelni naukowej!

Data rozpoczęcia: 2024-01-26
Data zakonczenia:

Dwanaście wykwintnych albumów o sztuce z wydawniczymi perełkami poświęconymi Gustavowi Klimtowi i Tamarze Łempickiej, a kolejne dwanaście o motoryzacji, skarbach kultury, historii i urodzie regionu. Wszystko to od kilku dni jest dostępne w Czytelni naukowej Leszczyńskiej Galerii Książki (pl. Jana Metziga 25). Gotowi na piękno? 

Serdecznie zapraszamy do Czytelni naukowej (parter LGK). Można tam oddać się pracy badawczej, uczyć się i skorzystać z ponad 13 tysięcy tytułów lub z Internetu. Oferujemy unikatowe 4572 woluminy wydane lub poświęcone południowo-zachodniej części Wielkopolski. To jedne z najbogatszych zbiorów dotyczących regionu. Do dyspozycji czytelników jest też prawie 3 200 woluminów naukowych (słowniki, encyklopedie, albumy itp) i ponad 4 tys. książek - perełek z magazynu MBP. Z radością zawiadamiamy, że właśnie wzbogaciliśmy te czytelniane zbiory. Jest na czym oko zawiesić. Album poświęcony życiu i twórczości Tamary Łempickiej sam wygląda jak dzieło sztuki. Podobnie ten poświęcony wiedeńskiemu czarodziejowi Klimtowi. Wśród nowości też piękne publikacje o Art Deco i secesji. Kolejnym eleganckim woluminom polecamy przyjrzeć się na zdjęciach, a jeszcze lepiej na żywo w Czytelni. Mamy też nową pozycję o generale Władysławie Andersie, albumy motoryzacyjne i fotograficzne chwalby urody regionu. Cieszymy się z kolejnego tomu ,,Dziejów Polski’’ i ,,Kroniki Polaków’’. 

Czytelnia naukowa LGK jest dziś jednym z najbardziej cichych miejsc publicznych w mieście. Cisza to luksus. Biblioteki uniwersyteckie coraz częściej w porze sesji otwierają czytelnie na 24 godziny, by studenci mogli w spokoju przygotować się do egzaminów. Gorąco polecamy więc i naszą Czytelnię do pracy, i nauki. Czekamy na Państwa siedem dni w tygodniu w godzinach od 9:00 do 19:00. Można tam w spokoju zatopić się w lekturze, napisać pracę semestralną lub nauczyć się na sprawdzian. Można też spędzić dzień z twórczością Łempickiej… Gotowi na tyle piękna? 


Alicja Muenzberg-Czubała