Aktualności Dodano: 01 września 2023

Odbierz kod do LEGIMI w Bibliotece

Data rozpoczęcia: 2023-09-01
Data zakonczenia:

Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, od 1 września 2023 roku mamy dla Państwa kody dostępu do e-booków, audiobooków i synchrobooków w Legimi.

Działania realizowane są w ramach implementacji zadania "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCZ 2.0".


Jak otrzymać kod?
1. Możliwość otrzymania kodu mają wyłącznie Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie posiadający ważną kartę biblioteczną, wypożyczoną przynajmniej 1 pozycję ze zbiorów biblioteki minimum raz na pół roku oraz mający uregulowane należności i zobowiązania wobec biblioteki.
2. Kody można odbierać osobiście w Wypożyczalni dla dorosłych (Leszczyńska Galeria Książki, plac Jana Metziga 25) lub poprzez pocztę elektroniczną: dorosli@mbpleszno.pl – w wiadomości należy podać imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.
Nie będą brane pod uwagę maile z prośbą o więcej niż jeden kod. Po pomyślnym zweryfikowaniu konta – kod zostanie wysłany. Brak odpowiedzi na maila jest równoznaczny z brakiem dostępności kodu.
3. Biblioteka dysponuje ograniczoną liczbą kodów na każdy miesiąc. Liczy się kolejność zgłoszeń.
4. Kod jest ważny przez miesiąc. Jeżeli do ostatniego dnia miesiąca użytkownik nie aktywuje uzyskanego kodu, wygasa on. Od momentu aktywacji kod ważny jest przez 30 dni.
5. Czytelnik, który nie aktywuje otrzymanego kodu, nie otrzyma go ponownie.

Jak korzystać z Legimi?
1. Należy założyć konto w serwisie Legimi (zarejestrować się) lub zalogować się na już istniejące.
2. Należy wejść na stronę: legimi.pl/wbppoznan i wpisać otrzymany kod.
3. Wszystkie publikacje można czytać bezpłatnie i legalnie – na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku.
4. Aby korzystać z Legimi na urządzeniu mobilnym, należy pobrać bezpłatną aplikację Legimi dostępną w Google Play (system operacyjny Android), AppStore (iOS) lub Microsoft Store (Windows Phone). Następnie należy zalogować się na swoje konto na urządzeniu mobilnym.

 

Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.