Aktualności Dodano: 02 lutego 2024

Opera wróciła do Biblioteki

Data rozpoczęcia: 2024-02-02
Data zakonczenia:

Z przytupem zaczęliśmy kolejny sezon oper, operetek i musicali z audiodeskrypcją w Leszczyńskiej Galerii Książki (pl. Jana Metziga 25). Około 60 osób popłynęło z pięknym głosem Chaima Topola i nagrodzonym Oskarami ,,Skrzypkiem na dachu’’. 

Trudno uwierzyć, że słynna ekranizacja ,,Skrzypka…’’ ma już 63 lata. Niezmiennie zachwyca widzów. W czwartek, 1 lutego, sprowadziła do Sali Audiowizualnej LGK około 60 osób. 

- Bardzo cieszymy się, że możemy otworzyć kolejny sezon spotkań z operą - przywitał wszystkich przedstawiciel Polskiego Związku Niewidomych w Lesznie. - Będziemy spotykać się na kolejnych sztukach średnio co dwa tygodnie. Gorąco zachęcamy do udziału… 

I my zachęcamy. Projekt jest kontynuacją cieszącego się ogromnym zainteresowaniem cyklu realizowanego przez Stowarzyszenie "De Facto" i Polski Związek Niewidomych w Lesznie.

Już 15 lutego za czarną kotarą ,,wystawimy’’ ekranizację  "Aidy" Giuseppe Verdiego. Tymczasem ciągle jeszcze w głowach niesie się: 

,,Gdybym był bogaczem ? Dejdel didel dejdel  / Digu digu didel, dejdel dum / Cały dzień bym biddy, biddy bum / Gdybym ja był wielki pan…’’


(Al)