Aktualności Dodano: 05 Marca 2020

Podróżować to rozwijać się

Data rozpoczęcia: 2020-03-06
Data zakonczenia:

Piotr Wnuk - podróżnik, wagabunda, człowiek, który świat zwiedza świadomie i poznaje prawdziwe życie mieszkańców odwiedzanych krajów, opowiedział o swoich podróżach w czwartek, 5 marca 2020 br., w Bibliotece Ratuszowej podczas spotkania w ramach cyklu "Wokół Globusa." 

Goście biblioteki z nieukrywanym zachwytem wysłuchali opowieści obieżyświata, który przybliżył swoją podróż przez Wietnam, Laos, Kambodżę i Birmę. Prezentacja wypełniona była zabawnymi historiami, ciekawostkami, ale także ostrzeżeniami przed błędami, o które łatwo nie będąc świadomym realiów panujących w odwiedzanych miejscach. Podczas spotkania usłyszeć można było o tym, dlaczego wybrał właśnie taki sposób podróżowania i jakie korzyści to przynosi, o kompanach swoich wojaży czy też o różnorakich środkach lokomocji, z których korzystał przemierzając Indochiny.

Wędrowiec podzielił się swoimi przeróżnymi doświadczeniami, nie tylko tymi zapierającymi dech w piersiach, które potwierdzały fotografie wyświetlane w czasie spotkania, lecz również tymi bolesnymi - jak wypadek na chińskim motocyklu w trakcie przemierzania wyboistych dróg. Prezentacja przybliżyła słuchaczom prawdziwy obraz Indochin, który z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. 

Po prezentacji podróżnik spędził jeszcze ponad godzinę rozmawiając z zebranymi gośćmi, przybliżając kulturę i tradycje Laosu, Kambodży i Birmy. 

PS Czerwone mrówki mają smak limonki, a pasikoniki krewetek.