Aktualności Dodano: 25 września 2023

Rażenie prądem!

Data rozpoczęcia: 2023-09-25
Data zakonczenia:

Piotr Narojczyk skaczący po fotelach i grający na harmonijce, dynamiczny Gerry Jablonski wychodzący do publiczności w każdy z bibliotecznych zakamarków czy też Grigor Leslie elektryzujący gitarą basową swoich fanów tuż pod ich nosem no i oczywiście dynamiczna perkusja - czy to wystarczająco opisuje energię sobotniego wieczoru w Bibliotece Ratuszowej? 23 września zagrał tam Gerry Jablonski & Electric Band. Oj, działo się! 

Bilety rozeszły się, jak świeże bułeczki i Biblioteka Ratuszowa w sobotę o godzinie 20.00 po prostu pękała w szwach. Znane starym bywalcom tej wyjątkowej sceny z książkami w tle zielone foteliki i składane krzesełka w mig zapełniły się miłośnikami bluesa. Byli wśród nich ci, co zawsze, ale dojechało też kilkadziesiąt osób z innych, nawet odległych miast. Grupa ma swoich fanów, którzy nie opuszczają żadnego koncertu Gerrego i jego elektrycznej kompanii. Wiedzą, co robią. Muzycy po prostu razili tego wieczoru prądem. 

Na scenie elektrycznych i Gerrego jako najplepszy szkocki zespół blues-rockowy zapowiedział Adam Jagodziński: 

-  Przed państwem grupa, która powstała w 2009 roku. Nagrali siedem płyt. Koncertowali w wielu krajach Europy. Kilka razy odwiedzili Polskę. Z powodzeniem zapełniają sale i bardzo wzrasta ich popularność w całej Wielkiej Brytanii. Pną się w górę. Dziś grają dla nas, w Bibliotece Ratuszowej! 

Potem była już tylko muzyka i to jaka! 

Alicja Muenzberg-Czubała