Aktualności Dodano: 17 listopada 2023

Rozśpiewani uczniowie w Bibliotece

Data rozpoczęcia: 2023-11-17
Data zakonczenia:

,,Dzielmy się chlebem i troską / Niech już nikt nie będzie sam / Ziemia jest globalną wioską / Tym bardziej więc się uda nam’’ - zaśpiewała w czwartek, 16 listopada, w Leszczyńskiej Galerii Książki Aniela Kiczka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lesznie i zdobyła Grand Prix pierwszej edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Polskiej "Muzyka Moim Drogowskazem". Wystąpiło 38 solistów i dwa zespoły z 12 leszczyńskich szkół. 

Konkurs miał promować polskie utworu z tekstami skłaniającymi do refleksji, takimi, które inspirują i dają wsparcie w życiowych wyborach. I promował: dbałość o porządek, uczciwość, przyjaźń, szacunek do drugiego człowieka, zdrowy balans w życiu i wiele innych wartości. Przede wszystkim jednak cieszył muzyką, energią młodych wykonawców i odbywał się w fantastycznej, braterskiej atmosferze. Pomysłodawcy konkursu - nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 7, już zapraszali na przyszłoroczną edycję, a to znaczy, że jeszcze zaśpiewamy z siódemką.  

- Nasze zadanie naprawdę nie należało do łatwych - powiedziała Jowita Augustyniak z konkursowego jury. Chwaliła zaangażowanie młodych artystów, pieczołowitość, piękną wymowę i dbałość o końcówki. Rozśpiewanych uczniów leszczyńskich szkół oceniali ponadto: Aleksandra Zabłocka i Rafał Gubański. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach: 

Uczniowie klas I-III

1. Maria Noelle - SP Towarzystwa Salezjańskiego

2. Sara Kuropka - Akademia Odkrywców

3. ex aequo Barbara Grabowska i Zofia Grabowska - SP 10

Uczniowie klas IV-V

1. Wiktoria Szkudlarska - SP 4

2. Tymoteusz Lewandowski - SP 2

3. Julia Jekel - SP 10

Uczniowie klas VI-VIII

1. Antonina Kiczka - SP1

2. Julianna Gołaszewska - SP2

3. Wiktoria Herman - SP2

W Konkursie udział wzięły też dwa zespoły. Tu podział miejsc był następujący: 

1. Siódema - SP 7

2. Explorers - Akademia Odkrywców. 

 Grand Prix pierwszej edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Polskiej "Muzyka Moim Drogowskazem" zdobyła - jak już pisaliśmy - Aniela Kiczka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lesznie. Zaśpiewała piosenkę z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego.  

Gratulujemy wszystkim. 

Alicja Muenzberg-Czubała