Aktualności Dodano: 15 listopada 2023

Same młódki wiedzę!

Data rozpoczęcia: 2023-11-15
Data zakonczenia:

- To miało być spotkanie senioralne, a tu same młódki widzę! - tak ku ogólnej wesołości skecz w Sali audiowizualnej Leszczyńskiej Galerii Książki zaczęła Zofia Dragan. We wtorek, 14 listopada, razem z prezydentem Łukaszem Borowiakiem świętowano u nas Leszczyński Dzień Seniora. 

To była duża uroczystość. Z zaproszenia prezydenta skorzystało około 150 osób. 

- To ważny dla nas dzień, bo możemy się z państwem spotkać i po prostu podziękować. Aktywność seniorów w naszym mieście jest po prostu niesamowita. Mamy około 50 organizacji pozarządowych, które działają dla seniorów i są to często organizacje wielopokoleniowe, które łączą ludzi - mówił prezydent. 

Wspólne świętowanie zaczęto od panelu dyskusyjnego. Prezydent odpowiadał na pytania seniorów, a ci pytali między innymi o: renowację basenu (,,Finansowo jesteśmy spięci. Na basenie będzie kila stref: dla seniorów mają być, na potrzeby rehabilitacji, wypoczynku, biurowa, gdzie będą mogły odbyć się konferencje, wykłady spotkania. Będzie strefa relaksu, solankowa, sauny…’’), modernizację stadionu i stary budynek biblioteki przy ulicy Chrobrego (będzie częścią Miejskiego Ośrodka Kultury i pomoże stworzyć salę widowiskową na 600 osób). Po spotkaniu z prezydentem sceną zawładnęła mówiąca gwarą stand-uperka Zofia Dragan, założycielka kabaretu Dziura.  

-... same młódki widzę! A jo już się czuję, jak satro fołda - zagadała, a sala buchnęła śmiechem. Po jej dowcipnym monologu przyszedł czas na Leszczyńską Kapelę Podwórkową. Rozgrzani muzycznie skocznymi piosenkami seniorzy zostali zaproszeni na kawę i biblioteczne ciacho. Wiele osób skorzystało ze specjalnie dla seniorów przygotowanego bookcrossingu i propozycji oprowadzania po bibliotece. 

,,DziękujemyLeszczyńskie NGO za przygotowanie tego wydarzenia. Pani @Ania Szymańska Pełnomocnik Prezydenta ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi wraz ze swoim zespołem wie jak sprawić seniorom przyjemność’’ - napisało po uroczystości @StowarzyszenieWygrajSiebie.  

Alicja Muenzberg-Czubała 

Fot. JJ