Aktualności Dodano: 25 Kwietnia 2024

Satyryczne melodie

Data rozpoczęcia: 2024-04-25
Data zakonczenia:

Oj działo się wczoraj (25 kwietnia) w Bibliotece Ratuszowej! Na scenie zagościł Piotr Bukartyk – wybitny tekściarz, kompozytor, koneser dobrej ironii i nieprzeciętnego humoru. Artyście towarzyszył zespół Ajagore składający się z niezwykłych instrumentalistów pokładających w sobie tony pasji to dobrej muzyki.

A to wszystko za sprawa trasy muzycznej „40 lat z hakiem”, którą Bukartyk świętuje prawie pół wieku tworzenia. W czwartkowy wieczór z Biblioteki Ratuszowej, drzwiami i oknami, wylewała się świetna muzyka, rozbrzmiewając echem na leszczyńskim rynku.

-To zajęcie pomaga mi zdobywać środki na opłacanie rachunków za gaz, prąd i bieżącą wodę, jednak nie myślę o nim jak o pracy. Piosenki, te wesołe i te smutne, staram się pisać jak najprościej. Długo szukałem własnego języka i od jakiegoś czasu czuję, że rzeczywiście gadam po swojemu. – zaczął opowieść Piotr Bukartyk.

A opowieści, szczerze, nie było końca. Do każdej piosenki autor miał jakieś szczegóły do dodania od siebie. Nie brakowało historii o miłości i rodzinie, ale również tych bardziej satyrycznych i ironicznych, które rozbawiły publiczność do rozpuku. Co do gatunku muzycznego, nie da się grupy Bubartyk & Ajagore zamknąć w jednej „szufladce”. Było wszystko, od jazzu po regge przez amerykański folk, country, ludowe rytmy i bluesa. Choć mówi się, że jeśli ktoś robi wszystko to nie robi niczego dobrze, to w tym przypadku powiedzenie to jest całkowicie błędne. Mężczyźni wykazali się ogromnym kunsztem muzycznym i piękną melodią, która z każda minutą coraz bardziej porywała publiczność do satyrycznego świata artysty.

Jeśli ominął was ten koncert, może skusicie się na następy. Już w niedziele 28 kwietnia na scenie Biblioteki Ratuszowej wystąpi An Diaz & Yokatta Brothers w rytmach bluesa, jazzu i tradycji gospel. Bilety do kupienia w Bibliotece Ratuszowej i na kupbilecik.pl. Zaglądajcie na nasza stronę, aby mieć najszybsze wieści o kolejnych koncertach!

 

Julia Józefiak