Aktualności Dodano: 19 kwietnia 2022

Spektakl „Nim wstanie dzień” o Krzysztofie Komedzie

Data rozpoczęcia: 2022-04-19

Serdecznie polecamy spektakl pt. „Nim wstanie dzień", który odbędzie się 29 kwietnia 2022 roku o godz. 19:00 w Teatrze Miejskim w Lesznie.

Spektakl to pierwsza w Polsce interdyscyplinarna produkcja integrująca grę aktorską, muzykę w wykonaniu kwartetu jazzowego oraz wizualizacje, tworząca niejednoznaczny i tajemniczy obraz Krzysztofa Komedy. Muzyk, przez wielu uważany za człowieka milczącego i zamkniętego w sobie, zaprasza widza do intymnej wyprawy w głąb prywatnego świata; osobistych rekonstrukcji zdarzeń, analizy relacji, wspomnień i przeżyć, które ukształtowały jego wrażliwość oraz muzyczną wyobraźnię.

Środek ciężkości opisywanego przez artystów świata muzyka koncentruje się na dramacie jego umysłu, cierpieniu i samotności. Jest to próba wyciszenia wielu sporów dotyczących opisów (w ogólnodostępnych i nie zawsze rzetelnych publikacjach) okoliczności śmierci artysty.

Spektakl bazuje na dokumencie i literackiej fikcji; łącząc rozmaite dziedziny sztuki, dociera do szerokiego kręgu odbiorców.

ARTYŚCI

Krzysztof Witkowski − reżyser i autor scenariusza spektaklu „Nim wstanie dzień", gitarzysta basowy.

Adam Kawończyk − zaliczany do czołowych trębaczy jazzowych w Polsce.

Oleg Dyyak − multiinstrumentalista, akordeonista, klarnecista i perkusista.

Piotr Domagała − gitarzysta jazzowy. Obecnie jest wykładowcą klasy gitary w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Michał Kosela − aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Od 2014 roku związany jako aktor z Teatrem Dramatycznym im. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Dr hab. Agata Szuba − pracownik naukowo-artystyczny w Katedrze Sztuki Mediów wrocławskiej ASP, prowadzi Pracownię Fotografii Intermedialnej.

Daniel Kusak − Specjalizuje się w animacji stop-motion. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Pracownik CTA we Wrocławiu.

Bilety : www.kupbilecik.pl/imprezy/72940/Leszno/Nim+wstanie+dzie%C5%84

Facebook : https://www.facebook.com/events/3147226978889526/?ref=newsfeed