Aktualności Dodano: 17 stycznia 2023

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Data rozpoczęcia: 2023-01-17

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską przyciągnęło do biblioteki wielu fanów twórczości autorki słynnego cyklu „Stulecie Winnych”. Spotkanie odbyło się w piątek, 13 stycznia 2023 roku w sali audiowizualnej MBP w ramach realizacji projekt pn. "Teraz Książka!".

Pretekstem do spotkania z autorką było wydanie trzeciej książki z cyklu Uczniowie Hipokratesa, zatytułowanej "Doktor Zosia". Przypomnijmy, że dwa wcześniejsze tomy to "Doktor Bogumił" i "Doktor Anna".

Ałbena Grabowska jest pisarką z zamiłowania, natomiast z zawodu lekarką neurologii i epileptologii. Zadebiutowała w 2011 roku książką „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. Na podstawie jej książki nakręcono cieszący się dużą popularnością serial obyczajowo-kostiumowy "Stulecie Winnych", który był emitowany w telewizji od marca 2019 roku.

Podczas spotkania zgromadzeni na widowni Czytelnicy mieli także okazję posłuchać specjalnie przygotowanego na tę wieczór utworu muzycznego, który na fortepianie wykonała leszczyńska lekarka Anna Ptasik.

Inicjatorem spotkania była Delegatura Leszczyńska Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Zdjęcia: Olga Purczyńska