Aktualności Dodano: 17 stycznia 2023

Świąteczna noc w bibliotece

Data rozpoczęcia: 2023-01-14
Data zakonczenia:

Okres Bożego Narodzenia to piękny, pełen miłości, pojednania i wzruszeń czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów i opowieści. W takim właśnie utrzymanym w świątecznym klimacie widowisku zaprezentowały się w sobotni wieczór: Studio Teatralne BRAVO, Zespół KAŁYNA i Zespół Choreograficzny FIREFLIES skupione wokół Domu Ukraińskiego w Lesznie.

Wielotygodniowe warsztaty teatralno-muzyczne prowadzone przez Panie: Anastazję Kovalenko (scenariusz, warsztat teatralny), Natalię Bezverha (oprawa muzyczno – wokalna) i Julię Vasylets (choreografia) oraz próby (także na scenie biblioteki) zaowocowały wyjątkowym spektaklem „Świąteczna noc”, który obejrzała publiczność ukraińska i polska. Spektakl był w języku ukraińskim, ale jego uniwersalny przekaz przekroczył barierę językową. Zabrzmiało kilka kolęd po polsku, zaśpiewanych przez Zespół Kałyna. Cudownie wybrzmiały. Wokalno-instrumentalny koncert kolęd i pastorałek wzbogacono świąteczną, zimową gawędą. Całość - poprzez fabułę, muzykę, nastrój, który stworzyli wykonawcy na scenie – wypadła fantastycznie.
Był to wieczór pełen wzruszeń, radości i ciepłych, szczerych, płynących z serca życzeń: здоров'я, yсмішок, щастя й bсього найкращого (zdrowia, uśmiechu, szczęścia i wszystkiego, co najlepsze).
Artyści z Ukrainy przygotowali wyjątkowy spektakl, który przybliżył niepowtarzalny charakter i magię świąt. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

edu