Aktualności Dodano: 17 maja 2023

Uczta fotograficzna i urzędnik

Data rozpoczęcia: 2023-05-17
Data zakonczenia:

Słuchacze Szkoły Fotografii Artystycznej działającej przy TEB Edukacja Leszno zorganizowali w Leszczyńskiej Galerii Książki (pl. Jana Metziga 25) performans fotograficzny. - Temat: zirytowany urzędnik. Zależało nam też na niebanalnym spojrzeniu na eksponaty tworzonego właśnie Muzeum Drukarstwa - mówi Andrzej Przewoźny, wykładowca szkoły i kustosz bibliotecznego Muzeum. 

Muzeum Drukarstwa działające w Leszczyńskiej Galerii Książki jeszcze nie miało oficjalnego otwarcia, ale już inspiruje. Pasjonaci fotografii wykonali wiele zdjęć eksponatów. Skupiali się na szczegółach, bawili światłem i starali znaleźć niebanalne ujęcia. Wzięli też udział w specyficznym performansie wcielając się raz w rolę fotografa a raz fotografowanego obiektu.

- Tematem był zirytowany, zawalony pracą urzędnik piszący na starej maszynie do pisania -wyjaśnia dalej Przewoźny. - By pobawić się czasem naświetlania zdjęcia wprawiliśmy w ruch otaczający urzędnika świat - czyli wirujące w powietrzu skrawki starych gazet. Chcieliśmy oddać emocje naszego bohatera. Czy się udało, nie wiem, ale mieliśmy przy tym dużo zabawy a adepci fotografii wiele się, jak sądzę, dzięki temu ćwiczeniu nauczyli. 

Zapraszamy więc na wirtualną wystawę prac leszczyńskich adeptów artystycznej fotografii.

Alicja Muenzberg-Czubała