Aktualności Dodano: 20 kwietnia 2022

Ukraińskie książki przyjechały ze Lwowa

Data rozpoczęcia: 2022-04-20

Już niebawem w filii nr 2 przy Alejach Jana Pawła II 14 będzie można wypożyczać ukraińskie książki.

Miasto Leszno sfinansowało zakup 500 książek, które przyjechały do naszej biblioteki ze Lwowa. Wśród nich są zarówno pozycje dla dorosłych, jak i dla młodzieży, a także spory wybór tytułów dla dzieci. Pomysł na utworzenie zbioru dla naszych wschodnich sąsiadów, chodził po głowie dyrektorowi biblioteki Andrzejowi Kuźmińskiemu od dawna. Realizację projektu przyśpieszyła sukcesywnie powiększająca się (ze względu na trwający w Ukrainie konflikt zbrojny z Rosją) liczba obywateli Ukrainy w naszym mieście. Obecnie odbywa się inwentaryzacja książek w głównej siedzibie biblioteki. O tym, kiedy będą one dostępne dla czytelników, poinformujemy już niebawem.