Aktualności Dodano: 09 grudnia 2021

Wręczono nagrody

Data rozpoczęcia: 2021-12-09
Data zakonczenia:

9 grudnia 2021 r. w Bibliotece Ratuszowej odbyła się doroczna uroczystość wręczenia Nagrody im. Heleny Śmigielskiej oraz Nagrody Liścia Miłorzębu.

Nagroda im. Heleny Śmigielskiej jest przyznawana co roku przez Kapitułę wyróżniającemu się bibliotekarzowi, członkowi SBP, z terenu działania Oddziału w Lesznie. Bibliotekarzowi wyróżniającemu się w pracy, organizującemu imprezy czytelnicze promujące Bibliotekę w środowisku, włączającemu się w ogólnopolskie akcje na rzecz czytelnictwa, stosującemu niekonwencjonalne metody pracy, także dbającemu o rozwój własnego warsztatu, dzielącego się wiedzą i doświadczeniem zawodowym z bibliotekarzami różnych sieci. W tym roku otrzymała ją Wioletta Grochowiak, kierownik Działu Udostępniania Zbiorów.

Honorową Nagrodę Liścia Miłorzębu za rok 2020 przyznano MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ IM. STANISŁAWA GROCHOWIAKA w Lesznie jako wydawcy najlepszej publikacji o regionie za album „Leszczyńskie zegary. 100 zegarów na 100-lecie powrotu Leszna do Macierzy z kolekcji Janusza Skrzypczaka".

NAGRODĘ SPECJALNĄ za książkę opublikowaną przez wydawnictwo z regionu leszczyńskiego przyznano MUZEUM OKRĘGOWEMU W LESZNIE wydawcy książki „Imago Lesnae. Ikonografia dawnego Leszna" pod redakcją Kamili Szymańskiej.

Organizatorem konkursu jest: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Lesznie, tygodnik „Panorama Leszczyńska", Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie. Konkurs jest współfinansowany przez Miasto Leszno.