Aktualności Dodano: 21 czerwca 2022

Zapraszamy do biblioteki!

Data rozpoczęcia: 2022-06-25 10:00
Data zakonczenia: 2022-06-25 14:00

W najbliższą sobotę 25 czerwca biblioteka rozpoczyna działalność w nowej lokalizacji przy pl. Metziga 25. Zapraszamy czytelników do odwiedzenia nas w nowym miejscu.

Lubiane przez mieszkańców Leszna „Rynki Śniadaniowe”, które w sobotę 25 czerwca zagoszczą na pl. Metziga to doskonała okazja do zapoznania leszczynian z nowymi wnętrzami wyczekiwanej przez nich książnicy. Zarówno organizowana przez Wydział Rozwoju Miasta Leszna impreza, jak i ulokowanie biblioteki przy placu Metziga to część planu rewitalizacji tego miejsca.

Wszyscy, którzy wybiorą się w sobotę na wspomniany plac w centrum miasta, będą mieli okazję zwiedzić zrewitalizowany gmach nowej biblioteki, który łączy historię i nowoczesność. Oprowadzimy Was po poszczególnych częściach budynku, przewieziemy przeszkloną windą, a także zabierzemy na dach, z którego rozpościera się niesamowity widok na centrum miasta. W głównym holu na parterze udostępniona będzie wystawa fotografii pt. “Przeżyliśmy ze sobą tyle lat…”, prezentująca zdjęcia z lat 1978─1981. Fotografie tworzone były przez najlepszych wielkopolskich fotografików: Stanisława Wiktora, Bogdana Ludowicza czy Edwarda Baldysa i pokazują powszechnie znanych leszczynian, jak również zwykłych mieszkańców, którzy w tamtym okresie tworzyli koloryt dynamicznie rozwijającego się miasta.

Dla dzieci przygotowaliśmy natomiast zabawy przy użyciu Bajkowozu, czyli niezwykłego narzędzia edukacyjno-terapeutycznego z książką w roli głównej. Magia zebrana na dwóch wagonikach to szereg publikacji dobranych tak, by swobodnie rozmawiać o emocjach, poznawać kultury i tradycje z różnych stron świata, a dzięki temu uczenia się o międzykulturowości. Bajkowozy to mobilne biblioteki na kółkach, które oprócz książek kryją w swoich szufladach i tajemniczych schowkach akcesoria edukacyjne, m.in.: olbrzymi klucz otwierający wszystkie drzwi, spełniającą marzenia pozytywkę, lusterko, w którym widać samych pięknych ludzi, muszelki, plastry miłości, stare mapy i domek dla ducha. Nowy budynek to nowe możliwości, dlatego zabawy przeprowadzimy na klimatycznym patio w podwórzu biblioteki.

Wypatrujcie w sobotę także namiotu z logo MBP – będą się pod nim „chować” dwie znane leszczyńskie pisarki: Jolanta Bartoś oraz Katarzyna Janus, z którymi będzie okazja porozmawiać o literaturze, a także zdobyć ich książki ze specjalną dedykacją.

Nie możemy się już doczekać, aż budynek wypełni się w końcu mieszkańcami Leszna i złaknionymi lektury czytelnikami. Zatem koniecznie zarezerwujcie sobie czas w sobotę między godz. 10:00 -14:00 i przyjdźcie zjeść z nami śniadanie w centrum miasta. Zapewnimy także świeżą prasę do aromatycznej kawy, którą będą serwować lokalne kawiarnie.

Magdalena Woźna