Aktualności Dodano: 25 marca 2024

Zwykli ludzie o niezwykłych talentach

Data rozpoczęcia: 2024-03-25
Data zakonczenia:

Dziś (25 marca) w Leszczyńskiej Galerii Książki odbyło się spotkanie “Zwykli ludzie o niezwykłych talentach” zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lesznie. Wydarzenie rozpoczęło się wypowiedziami zastępcy prezydenta Miasta Leszna Piotra Jóźwiaka oraz Anny Szyszki – dyrektorki Powiatowego Urzędu Pracy w Lesznie.

-Tak naprawdę, we współczesnym, jakże trudnym świecie, są trzy wartości, które są najpotężniejszą bronią, nie te armaty, nie czołgi, nie pieniądze, nie układy, nie znajomości, ale myślę, że trzy takie wartości jak: wiedza, talent i pasja. One się wszystkie trzy przenikają i łącza się w bardzo, bardzo potężna broń na wszystkich płaszczyznach, czy to na płaszczyźnie biznesowej, ekonomicznej, naukowej, czy jakiejkolwiek innej. – mówił Piotr Jóźwiak – zastępca prezydenta Miasta Leszna.

Odbyło się również wręczenie nagród dla laureatów konkursu „Talent i pasja startem do kariery”. Celem konkursu była prezentacja talentów, pasji i umiejętności uczestników. Wyróżnienie otrzymała Olga Umińska za umiejętności taneczne z gatunku jazz i tańca współczesnego. Trzecie miejsce za swój talent wokalny otrzymała Emilia Nowak. Nagrodę za drugie miejsce wręczono Martynie Bączek za talent kulinarny w zakresie sushi. Laureatką pierwszego miejsca została Agata Sobecka za swoje osiągnięcia kulinarne i pracę konkursową „Talent to dar”. Nagrody zostały ufundowane przez Miasto Leszno, Starostwo Powiatowe oraz Powiatowy Urząd Pracy.

Głównym elementem programu było wystąpienie małych przedsiębiorców z okolic Leszna, którzy mieli podzielić się swoimi przeżyciami przy zakładaniu własnych firm. Wystąpili: Monika Niemczyk – artystka tworząca haftowane dodatki do domu w sowim biznesie „Takie Tam”; Jakub Grabsztunowicz założyciel firmy „Ekorelax”, która specjalizuje się w produkcji saun i balii ogrodowych wykonanych z thermo drewna; Renata Pawlak prowadząca firmę „Jeszcze Słowo” – szkołę językową ucząca języka polskiego obcokrajowców; Łukasz Gembalski założyciel „Leo Akademii”, czyli jedynej w swoim rodzaju akademii, która łączy zabawę z poznawaniem wszystkich konkurencji lekkiej atletyki; Weronika Jadach prowadząca jednoosobowo firmę „EKOkontakt”, która specjalizuje się w wykonywaniu fachowych ekspertyz przyrodniczych, tworzeniu dokumentacji, a także szerzeniu edukacji ekologicznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych; Arkadiusz Kaczmarek z zespołu „Wakacyjni”, który przedstawił zawód muzyka.

To wspaniałe wydarzenie oferujące wgląd w zakamarki tworzenia firmy i rozpoczęcia własnej działalności przyciągnęło ponad 200 młodych osób z przeróżnych leszczyńskich szkół. Może dzięki temu spotkaniu zainspirowali się kolejni młodzi przedsiębiorcy i już niedługo doświadczymy wiosennych narodzin kolejnych pomysłowych biznesów!

 

Julia Józefiak