Aktualności Dodano: 03 lipca 2024

Kosmiczne wakacje w Bibliotece

Data rozpoczęcia: 2024-07-03
Data zakonczenia:

Właśnie zakończyły się trzece już zajęcia w ramach ,,Kosmicznych wakacji!’’.  Codziennie odwiedza nas ponad trzydzieścioro dzieci! Czytamy fantastyczne książki, rysujemy, opowiadamy sobie historie i świetnie się przy tym bawimy. Codziennie odkrywamy też, jakich zdolnych mamy Czytelników. 

Pierwszego dnia - lataliśmy w kosmos! O tak. Razem z Ancymonkiem i pewną dziarską myszką. Potem okazało się, że pierwszy na Księżycu wcale nie był Neil Armstrong, a myszy, które sądziły, że nasz naturalny satelita jest cały zrobiony z sera! Kolejne zajęcia ph  „Jak Ancymonek został Ancymonem” – dlaczego w życiu warto robić to, co się najbardziej lubi, czyli zajęcia bibliotecznego klubu odkrywców - już w następny poniedziałek.

We torek czytając ,,Pracownię Aurory’’ leczyliśmy złamane serca a dzieci zaprosiliśmy do stworzenia indywidualnych eliksirów, które mają im pomagać radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Magia - co tu dużo kryć! 

Dziś skupiliśmy się na pięknie. Za sprawą książki ,,Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie’’ wkroczyliśmy do świata dzieł artystycznych i to tych z najwyższej półki. Zainspirowani pracami francuskiego twórcy Henri Rousseau posadowiliśmy nawet swoje - samodzielnie narysowane - tygrysy w dżungli z kolorowego papieru. Wyszło wyśmienicie! 

Jakich my mamy zdolnych czytelników, prawda?

Kolejne zajęcia już jutro o 11:00. 

(Al)