Aktualności Dodano: 16 Października 2020

O Andersenie i literaturze duńskiej w sieci

Data rozpoczęcia: 2020-10-18
Data zakonczenia:

Ciekawa propozycja od Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. 19 października w godzinach 10.30 – 12.30  na na kanał WBPiCAK na YouTube  odbędzie się prelekcja „gawędziarska” Andersen nieznany. Opowieść o pisarzu zaszufladkowanym. Poprowadzi ją Bogusława Sochańska, tłumaczka języka duńskiego i badaczkę duńskiej kultury. Spotkanie jest otwarte, bezpłatne, bez rejestracji. Do udziału zapraszamy klubowiczów DKK, nauczycieli, naszych czytelników i wszystkie inne osoby zainteresowane tą tematyką.                      

Znamy bohatera wykładu przez pryzmat czytanych w dzieciństwie baśni. Czy to wystarczy? Jaką osobą, jakim twórcą był Hans Christian Andersen? Co jeszcze kryją jego baśnie? Spotkanie on-line będzie też okazją do zadania pytań tłumaczce języka duńskiego, badaczce duńskiej kultury.

Bogusława Sochańska  - tłumaczka języka duńskiego. Pracowała w Instytucie Skandynawistyki na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu. Była attaché kulturalnym Ambasady Polskiej w Kopenhadze. Przez 20 lat kierowała Duńskim Instytutem Kultury w Polsce.

 

Wydarzenie w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki 2020, realizowane przez WBPiCAK, dofinansowane przez Instytut Książki w Krakowie.