Aktualności Dodano: 16 marca 2023

Co robisz z pomysłem?

Data rozpoczęcia: 2023-03-16
Data zakonczenia:

Trzeba w siebie wierzyć i walczyć o swoje pomysły - stwierdzili trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lesznie po zajęciach edukacyjnych ,"Co robisz z pomysłem?" w Leszczyńskiej Galerii Książki (MBP Pl. Jana Metziga 25). Zajęcia odbyły się 16 marca 2023 r.

Dzieci zwiedziły bibliotekę, obejrzały miasto z tarasu na jej dachu i wzięły udział w czytelniczej przygodzie. Książka ,,Co robisz z pomysłem’’ pokazała pomysł jako kruche jajo, o które trzeba dbać. Kolejne pozycje: ,,Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi’’ oraz ,,Szczęśliwe przypadki’’ wskazały konkretne przykłady wynalazków odkrytych dzięki
pomysłowości, otwartości poznawczej i determinacji wynalazców. Opowiadano więc o tym, jak wynaleziono superglue, rzepy przy ubraniach, chipsy, kawę czy maszyny parowe. Swoje świetne pomysły, którymi warto byłoby się zająć, by świat uczynić lepszym dzieci rysowały w symbolicznym jaju. Przez salę przetoczyły się więc wehikuły czasu, podwodne samochod a nawet podwodne samoloty. Trzecioklasiści zgodnie stwierdzili, że warto w sobie pielęgnować cechy wynalazcy, a więc: wytrwałość, cierpliwość i determinację, a po książki dla pogłębienia wiedzy obiecali zgłosić się do Wypożyczalni dla Dzieci w naszej bibliotece.

Zapraszamy.

(Al)
Fot. Magdalena Woźna