Aktualności Dodano: 01 Lutego 2024

Dyskusyjny Klub Książki powrócił!

Data rozpoczęcia: 2024-02-01
Data zakonczenia:

Po raz pierwszy w tym roku, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki! Ostatnim razem widzieliśmy się bardzo dawno temu, bo aż w czerwcu, więc jest to dla nas ogromna uciecha, że mogliśmy powitać naszych zagorzałych czytelników z powrotem. Biblioteka Ratuszowa znów ożyła ich rozmowami.

Dyskusyjny Klub Książki to społeczność literacka, która działa w Lesznie już od 16 lat. Bez względu na wiek czy preferencje czytelnicze, każdy jest mile widziany. Klub cechuje nieformalna atmosfera, skupiająca się na wspólnej radości z czytania. Podstawowym celem jest nie tylko poszerzanie horyzontów literackich, ale także tworzenie przyjaznego środowiska, w którym miłośnicy książek mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami, refleksjami i rekomendacjami czytelniczymi. Kreatywność, rozmowa oraz dobra zabawa to najważniejsze cechy tych spotkań. Choć tamtego dnia, klub nie pojawił się w swojej pełnej okazałości, z powodu sezonu grypy, to i tak zaczęliśmy z kopa. Pierwszą książką tego roku była przejmująca powieść Jakuba Małeckiego „Święto ognia”, która wywołała burzę rozmów i przemyśleń.

„Święto ognia” opowiada historię małej polskiej rodziny, której los wyjątkowo nie oszczędził. Główni bohaterowie to Anastazja – dwudziestolatka z porażeniem mózgowym; jej siostra Łucja – zatracająca się w morderczych treningach baletu; ojciec – robiący wszystko, aby córek nie dopadły demony z przeszłości jego małżeństwa. Nie jest to jednak opowieść wyłącznie o tragedii rodzinnej. Nie można jej zaszufladkować. Jakub Małecki stworzył bowiem historię o wielkiej ambicji i jeszcze większej samotności. O darze miłości i traumie związanej ze stratą. (przeczytane.net)

Spotkania DKK odbywają się co miesiąc w ostatnią środę o godzinie 16:30. Prowadzi je Ewa Siwarska - wieloletni pracownik biblioteki i miłośniczka książek.

 Julia Józefiak