Aktualności Dodano: 08 kwietnia 2020

Galeria współczesnych rękopisów

Data rozpoczęcia: 2020-04-08
Data zakonczenia:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie wychodzi z kolejną inicjatywą. Tym razem to projekt skierowany do ludzi pióra i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Placówka chce bowiem stworzyć... galerię współczesnych rękopisów, a później wydać je. Na czym dokładnie polega ten pomysł?

- Zależy nam, aby poeci przesyłali nam swoje wiersze, które moglibyśmy wydać we wspólnym tomiku – mówi Andrzej Przewoźny z MBP w Lesznie, który jest pomysłodawcą całego przedsięwzięcia. - To mogą być utwory napisane w czasach zarazy, ale równie dobrze kilka lub kilkanaście lat temu. To mogą być utwory, które nie były dotąd publikowane, ale także takie, które znalazły się już na kartach jakiegoś tomiku. Łączyć ma je coś zupełnie innego. Wszystkie mają być odręcznie napisane przez autorów.

Później taki wiersz trzeba tylko zeskanować lub po prostu zrobić zdjęcie telefonem i przesłać do leszczyńskiej biblioteki.

Pomysł jest oryginalny i innowacyjny. Dzięki niemu powstanie swoista galeria współczesnych rękopisów, która będzie też wspaniałą pamiątką dla potomnych. O tym, że rękopis jest o wiele cenniejszy od wydruku komputerowego czy zapisu maszynowego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wyzwala też dużo silniejsze emocje u odbiorcy.

- Jesteśmy otwarci na szerokie grono literatów – zdradza Andrzej Przewoźny.

Osoby, które chciałby wziąć udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu, powinny zdecydować się na to w ciągu czterech najbliższych tygodni, bo przez tyle czasu organizatorzy zamierzają przyjmować rękopisy.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać kontaktując się z Andrzejem Przewoźnym. Telefonicznie – dzwoniąc pod numer 508 711 810 lub mailowo – pisząc na adres andrzej.przewozny@gmail.com.

Anna Machowska (leszno.naszemiasto.pl)