Aktualności Dodano: 25 sierpnia 2023

Koniec Wakacji w Bibliotece

Data rozpoczęcia: 2023-08-25
Data zakonczenia:

Dziś (25 sierpnia 2023) w leszczyńskiej Galerii Książki (pl. Jana Metziga 25) zakończyliśmy cykl 38 dni wakacyjnych zajęć w Bibliotece. - Szkoda - kiwają głowami nasi najwierniejsi kilkuletni czytelnicy. Oj działo się…

Zaprosiliśmy dzieci na osiem Poniedziałkowych Poczytajek, siedem cudownych dni warsztatowych prowadzonych przez zaprzyjaźnione z Biblioteką organizacje pozarządowe, siedem seansów w Filmowe Środy, osiem Literackich Czwartków i tyle samo Zagadkowych Piątków w czasie których w ruch poszło kilkadziesiąt zgromadzonych w Wypożyczalni dla Dzieci gier planszowych. Tylko w sierpniu czytaliśmy i inspirowaliśmy się książkami: "Kłopot" Iwony Chmielewskiej, ,,Pippi Pończoszanka’’ i ,,Emil ze Smalandii’’ Astrid Lindgren kształtowaliśmy proekologiczne postawy z książkami: "Fuj! Jak mniej śmiecić", "Ocal planetę! Poradnik młodego ekologa", "Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli" i wyzwalaliśmy niespożyte pokłady twórcze naszych czytelników z pozycjami: ,,Co robisz z pomysłem’’, ,,Wynalazcy’’ i ,,Szczęśliwe przypadki’’. W te wakacje - tańczyliśmy, śpiewaliśmy, rysowaliśmy, malowaliśmy, kleiliśmy, braliśmy udział w morskich bitwach, rozwiązywaliśmy zagadki, lataliśmy samolotami a wyobraźnią trafilismy tam, gdzie rozum zaprowadzić nie potrafi. Dziękujemy wszystkim dzieciom za cudowne i inspirujące wakacje. Tylko dzięki Wam książki w naszej bibliotece zaczynają żyć. Zaglądajcie do nas po szkole i w weekendy.

Wszystkie inspirujące książki można wypożyczyć. Zapraszamy do katalogu on line (https://www.leszno-mbp.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=02) i Leszczyńskiej Galerii Książki.