Aktualności Dodano: 17 maja 2024

Łączy nas Biblioteka!

Data rozpoczęcia: 2024-05-17
Data zakonczenia:

Siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie - Leszczyńska Galeria Książki przy pl. Jana Metziga 25 została nominowana w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE” za modelową rewitalizację i nadanie nowych funkcji społeczno-kulturalnych bibliotece. Kochani czytelnicy, jeśli - jak my - cieszycie się z tego, jak rozwija się Wasza Biblioteka - oddajcie na nas głos. 

Lada dzień miną dwa lata od momentu, gdy świętujące w tym roku równe 75 lat istnienia MBP Leszno przeprowadziło się z budynku przy ul. Bolesława Chrobrego do łączącej tradycję z nowoczesnością siedziby placu Jana Metziga. W dwa lata odbyły się tu ponad trzy tysiące zdarzeń: zajęć czytelniczych, spektakli teatralnych, koncertów, festiwali, warsztatów, wystaw, turniejów brydżowych, spotkań autorskich, sesji naukowych, wykładów, lekcji tańca i sesji jogi. Każdego miesiąca przybywa tu kilkadziesiąt nowych tytułów czytelniczych, każdego tygodnia odbywają się tu spotkania organizacji pozarządowych, klubów, stowarzyszeń a każdego dnia odwiedza to miejsce kilkuset czytelników i dziesiątki dzieci uczestniczące w warsztatach. LGK to trzy kondygnacje z wypożyczalniami książek i przestrzeniami do niezliczonej ilości aktywności kulturalnych z ogrodem, i patio a od przyszłego roku jedyną w swoim rodzaju czytelnią na świeżym powietrzu na dachu budynku. Gorąco zapraszamy do skorzystania z dziesiątek zaproszeń do udziału w organizowanych tu zdarzeniach. Zachęcamy też do pracy i nauki w LGK, czyli do wizyt w Czytelni naukowej lub do udziału w rozkoszach ucha, czyli odsłuchów w jedynej w promieniu stu kilometrów Czytelni muzycznej z blisko dwudziestoma tysiącami płyt winylowych, szelakowych i CD z jazzem (jedyna w Polsce Biblioteka Jazzu), bluesem, muzyką klasyczną, rockową i rozrywkową.

Wszyscy, którzy - jak my - cieszycie się z Leszczyńskiej Galerii Książki i bywacie u nas a może dopiero planujecie wstąpić - zapraszamy do głosowania! 

- Nasza biblioteka stała się wzorem dla innych instytucji w kraju, pokazując jak Fundusze Europejskie mogą być efektywnie wykorzystane do wzbogacania życia lokalnych społeczności - mówi w wywiadzie z okazji plebiscytu Andrzej Kuźmiński, dyrektor MBP. 

Zagłosuj!

 

(Al)

Fot. MW i Al