Aktualności Dodano: 29 lipca 2022

Magiczny bajkowóz dotarł pod "Kwadrat"

Data rozpoczęcia: 2022-07-29

- Córka dzisiaj miała być ostatni dzień w przedszkolu, ale bardzo chciała przyjechać na plenerowe zajęcia organizowane przez bibliotekę - opowiadała nam mama 7-letniej Doroty. Zajęcia z Bajkowozem cieszą się w Lesznie niezwykłym zainteresowaniem. Tym razem byliśmy koło "Kwadratu" na al. 21 Października.

Bajkowóz już po raz trzeci pojawił się w przestrzeni miejskiej. Wprawdzie nasza mobilna książnica została zaprezentowana podczas pierwszego uruchomienia nowej biblioteki przy pl. Jana Metziga 25, ale w teren wyjechała nieco później. W ramach akcji "Lato z Bajkowozem" pojawiliśmy się już na placu zabaw "Rojberkowo" niedaleko Biblioteki Zatorze, w rejonie Biblioteki Gronowo, a w piątek zawitaliśmy na al. 21 Października koło tzw. "Kwadratu", gdzie mieści się Biblioteka Siódemka.

Tym razem odwiedziło nas ponad 30 osób i jak zwykle zabawa była przednia. Prowadząca zajęcia Karolina Anna Pawłowska porwała dzieci w krainę niezwykłości, zapewniając im przyjemną lekturę, wyjątkowe zabawy i trochę zagadek. Każde spotkanie to nieco inny temat i zupełnie nowe możliwości, dlatego warto odwiedzać nas w różnych dzielnicach miasta. Tak jak pani Bernadetta, która na al. 21 Października z 7-letnią córką Dorotą przyjechała specjalnie z leszczyńskiego Gronowa.

- Córka dzisiaj miała być ostatni dzień w przedszkolu, ale bardzo chciała przyjechać na plenerowe zajęcia organizowane przez bibliotekę - opowiadała nam tuż po ich zakończeniu.

- Lubię opowiadania i czytanie książek - przyznała Dorotka, kiedy próbowaliśmy dowiedzieć się, co ją tak urzekło w naszym Bajkowozie.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Miejska Biblioteka Publiczna (@mbpleszno)

Kolejny raz była z nami także pani Hania z Gabrysią (5 lat) i Melanią (3 lata).

- Pierwszy raz Bajkowóz widziałyśmy w nowej bibliotece podczas jej uruchomienia, później byłyśmy na zajęciach zorganizowanych na Zatorzu, dziś koło "Kwadratu", a być może odwiedzimy również Bajkowóz, gdy pojawi się w Bibliotece Dwójka - tłumaczyła.

W naszych plenerowych zajęciach pod hasłem "Lato z Bajkowozem" mogą wziąć udział dzieci zupełnie małe i te nieco większe. Świetnie bawią się również dorośli - miło im popatrzeć na radość swoich pociech.

Rodzice! Jeśli macie urlop, zapraszamy z dziećmi. Dziadkowie! Weźcie swoje wnuki i przyjdźcie do nas. Kolejne zajęcia plenerowe w ramach cyklu już 3 sierpnia (przy Bibliotece Gronowo) i 5 sierpnia (Biblioteka Dwójka). Start zawsze o godz. 11:00.

Bajkowóz jest narzędziem, którym dysponujemy dzięki uprzejmości Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Fundacji Serdecznik.

Tekst i zdjęcia: Łukasz Domagała