Aktualności Dodano: 20 września 2022

O tym, co naprawdę ważne

Data rozpoczęcia: 2022-09-20
Data zakonczenia:

W rozpędzonym świecie warto znaleźć chwilę na to, aby zastanowić się nad sensem życia. Może w tym pomóc książka "Slow life według ojca Leona" autorstwa benedyktyna tynieckiego ojca Leona Knabita. Lekka i przyjemna w odbiorze, niekoniecznie tylko dla osób wierzących.

Ojciec Leon Knabit od wielu lat obecny jest w przestrzeni medialnej i świetnie się w niej odnajduje. Jego posługa nie ma jednak wymiaru moralizatorskiego - nikogo nie poucza i nikomu nic nie narzuca. Taka jest też ta książka - konkretna, z pewną dozą humoru, ale też z ważnym przesłaniem.

"Slow life według ojca Leona" to cykl rozmów z osobami znanymi z polskiej przestrzeni medialnej. Są to ludzie o różnych charakterach i o odmiennym spojrzeniu na świat. Jest Marcin Prokop, jest Anna Dymna, ale też Krzysztof Skórzyński. Każdy dzień to inna rozmowa i inne wnioski, które skłaniają do refleksji.

Nie będzie nadużyciem, jeśli powiemy, że ojciec Leon Knabit jest jednym z najbardziej znanych benedyktynów. Mimo swoich 92 lat wciąż pozostaje człowiekiem aktywnym. Był przeorem klasztoru w Tyńcu (Kraków), a także w podkrzywińskim Lubiniu.

Książka "Slow life…" znajduje się w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. S. Grochowiaka w Lesznie. Sprawdź ją w naszym katalogu. Zapraszamy do nas. Siedem dni w tygodniu w godzinach od 9 do 19.

Łukasz Domagała